A hormonális egyensúly elengedhetetlen ahhoz, hogy testileg és lelkileg is rendben legyünk.
A hormonális egyensúly felborulása számtalan kellemetlen tünetért lehet felelős a nők életében. A hormonok az endokrin rendszer mirigyei által termelt és a véráramba kibocsátott vegyi anyagok. Egyensúlyhiány akkor lép fel, ha egy hormonból túl sok vagy túl kevés van. Már egy kis eltérés is érezhető lehet az emberi szervezetben. Mutatjuk, hogyan.
Ha egyéb tünetek, például hasi fájdalom, gyakori vizelési inger, derékfájás, székrekedés és fájdalmas közösülés kísérik, akkor mióma állhat a háttérben. A miómák nem rákos daganatok, amelyek a méhben vagy annak környékén alakulnak ki. A pontos okuk ismeretlen, bár úgy gondolják, hogy az ösztrogén serkenti őket, míg a családi kórtörténet szintén növelheti a kockázatot. Fontos a problémával időben orvoshoz fordulni, ugyanis a teljeskörű kivizsgálás elengedhetetlen a megoldás érdekében.
Az alacsony libidó különösen gyakori a perimenopauzán vagy menopauzán áteső nőknél az ösztrogén és a tesztoszteron szintjének csökkenése miatt. Olyan tünetek is társulhatnak hozzá, mint az éjszakai izzadás, a fáradtság, a rossz hangulat és a szorongás. Egyre több nőnél gyakori probléma a korai klimax, ami azt jelenti, hogy a nagy hormonális változás már 40 éves kor előtt is jelentkezhet.
Számos hormonális állapot okozhat súlygyarapodást, beleértve a pajzsmirigy alulműködést, a policisztás petefészek szindrómát és a menopauzát. Utóbbi miatt általában a hasi hízás megfigyelhető. Sokan csak számtalan nem működő diéta után jönnek rá, hogy valami gond van. A hormonpótlás és egyéb terápiák segíthetnek, de ehhez mindenképpen szakember segítségét kell kérni.
A krónikus felnőttkori pattanások az alacsony ösztrogén- és progeszteronszint, illetve a magas androgénhormonszint jelei lehetnek, és policisztás ovárium szindrómára is utalhatnak. Hasonlóképpen a terhesség vagy a menopauza alatti hormonális egyensúlyhiány is okozhat viszkető bőrt. A szárazság szintén a menopauza jele, de lehet a pajzsmirigyproblémák tünete is.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!