A káprázatos áttetsző ruhaköltemény titka a részletekben rejlik.
A hivatalos definíció szerint akkor tekinthetünk egy ruhát haute couture-nek, ha az kézzel készült, a folyamat legelejétől a legvégéig. Az igencsak munkaigényes eljárás titka a részletekben rejtőzik, még az avatatlan szem is kiszúrja a kifutón a részletgazdag hímzéseket, díszítéseket és a textilanyagok manipulációját.
Ritkán gondolunk azonban bele abba, hogy mennyi időbe telhet pontosan elkészíteni egy haute couture ruhát. A méretre szabott tervezői darabok igazi műalkotásnak tekinthetők, és a legtöbbjüknek múzeumban lenne a helyük (ahogy sok kézzel készült ruhát tekinthetünk meg egy-egy kiállítás keretén belül). A Dior 2022-es tavaszi-nyári haute couture kollekciójának legösszetettebb darabja több mint 700 órán át készült a divatház műhelyében.
A bemutató záródarabja, egy áttetsző, hálós ruha a kézművesség és a művészet mesterkurzusa. Nemcsak, hogy több mint 700 órát dolgoztak rajta (ez egyébként több mint 29 munkanapot jelent), de nem kevesebb, mint három kézműves munkáját dicséri az elkészítése. A bonyolult alkotás „in aria” hímzéssel készült, metálezüst cérnával, strasszos hálóval és vintage lamé rózsákkal díszítve.
A műterem munkáját emelte ki közleményében a divatház kreatívigazgatója, Maria Grazia Chiuri is, aki úgy fogalmazott: „ez egy élő szerv, ahol a savoir-faire és a savoir-être találkozik és fejlődik, egy olyan együttműködés során, amely folyamatosan megerősíti azt a mágikus és tudományos nyelvet, amely az haute couture”. 2016-os kinevezése óta Chiuri révén a Dior fő jellemzője a (feminista hajlamokkal megspékelt) csendes bőség, ami az haute couture fémes estélyi ruháin is érezhető volt.
Forrás: Elle
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!