Sokan használnak ventilátort a kánikulában, adunk pár tippet, hogy a hűtés hatékonyabb legyen!
Tombol a kánikula, és pár napig még biztosan marad a meleg. Éjszakára sem hűl le a hőmérséklet, ezért sok lakás nagyon meleg lehet. A forró napokat sokan klímával próbálják átvészelni, míg mások ventilátorral hűtik a helyiségeket. Az utóbbi használata esetén azonban nem árt pár szabályt betartani.
A nagy melegben a legtöbben megpróbálják hűteni a helyiségeket. Egyre többen szereltetnek fel klímát, míg mások olyan praktikákkal próbálkoznak, mint a sötétítés és a szellőztetés. A kánikulában a ventilátorok iránt is megnő a kereslet. Tény, hogy nem annyira hatékonyak, mint a klímák, ám megfelelően használva, pár fokot tudnak hűteni az adott helyiségen.
A szakértők szerint nagyon sokat számít, hogy hova tesszük a ventilátort a szobán belül. Ajánlott az árnyékosabb részre elhelyezni, és az ablakot zárva tartani, főként napközben. Sokan azzal követnek el hibát, hogy kinyitják az ablakot, a ventilátort pedig az ablak mellé teszik. Így az eszköz a beáramló, meleg levegőt fogja keringetni.
Esténként már ki lehet nyitni, sőt, két ventilátor segítségével ki is lehet szellőztetni. Ehhez két, egymással nagyjából szemben lévő ablak kell, illetve két ventilátor. Az eszközöket a nyitott ablakhoz kell állítani, így könnyebben felfrissül a levegő a szobában.
Többféle ventilátort lehet kapni, ezek közül az egyik legnépszerűbb az álló. Ám van egy rossz hírünk, mivel nem ez a leghatékonyabb. A meleg levegő felfelé száll, míg a padló közelében hidegebb a levegő. Éppen ezért, minél alacsonyabban helyezkedik el a ventilátor, annál hatékonyabb. A legjobb az alacsony ventilátor, ami enyhén felfelé dől.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!