Ezekből felismerhető, hogy egy szülő mentálisan erős-e.
A gyerekek boldogságához a kulcs, ha mentálisan erős emberekké neveljük őket. Ezzel a pszichológusok is egyetértenek. A mentálisan kemény gyerekek nagyobb valószínűséggel rendelkeznek magas önbecsüléssel, rugalmasság alakul ki náluk, amely lehetővé teszi számukra, hogy pozitívak maradjanak a kihívások közepette, és tanuljanak a kudarcaikból. Most megmutatjuk, melyek azok a mondatok, amelyeket érdemes kerülni a szülőknek.
Ez a kifejezés gyakran frusztrációból hangzik el, és őszinte vágyból, hogy a szülők segítsenek a gyerekeknek elkerülni a rossz vagy veszélyes szokásokat. Ezzel azonban csak arra tanítjuk őket, hogy megtanuljanak titkolózni. Ha a gyerekek őszinték önnel a hibáikkal kapcsolatban, akkor segíthetünk nekik, hogy fejlődjenek.
Nincs abban semmi baj, ha dicséred a gyermekedet, ha jól teljesít. Azonban probléma van, ha azt hiszik, hogy csak akkor érdemelnek dicséretet, ha mindenki mást felülmúlnak, akkor irreális elvárásoktól és szorongásoktól fognak szenvedni attól, hogy talán nem az első helyen végeznek. Szélsőséges esetekben ez oda vezethet, hogy a gyerekek bármi áron megpróbálnak a legjobbak lenni, és ezért a szabályokat is hajlandóak felrúgni.
Soha nem jó ötlet elmondani a gyerekeknek, hogy érezzék magukat, még akkor sem, ha csak nyugtatni próbáljuk őket. Ehelyett fontos kimondani, ha valamiféle érzést látunk a gyermekünkön. Az olyan dolgokról is kell beszélni, mint a szomorúság, a fájdalom vagy éppen a csalódás. Inkább a kicsiknek úgy segíthetünk, ha mutatunk nekik olyan tevékenységeket, amelyek segíthetnek megnyugodni egy nehéz helyzetben.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!