Ezek a szorongás jelei lehetnek.
Egy 2021-es tanulmány szerint világszerte a gyerekek egyötödének vannak klinikailag fokozott szorongásos tünetei, vagy rosszabbak a normálisnak tartottnál. Ők azonban nem tudják olyan könnyedén kifejezni magukat, ezért fontos, hogy a szülők is tudják, mik azok a jelek, amelyekből felismerhetik, ha baj van.
Fontos megérteni, hogy mi okozza a szorongást a gyermek számára. Emellett pedig a segítő szakemberek is azt tanácsolják a szülőknek, hogy megértéssel és együttérzéssel forduljanak a gyermekeik felé. Az Anxiety Canada szerint a nagyon fiatal gyerekek esetleg nem tudják azonosítani a konkrét félelmeket, ezért fontos, hogy az anya és az apa valamilyen szinten tudják értelmezni, mire gondolhatnak a kicsik.
Ha azonban a gyermek őszinte azzal kapcsolatban, hogy mi okozza aggodalmát, ne érvénytelenítsük olyan mondatokkal, mint hogy „Nem kell félni” vagy „Ne légy baba”. A későbbiekben azt érezheti, hogy inkább magában tartja a félelmeit.
A gyermekkori szorongásban szerepet játszhat a genetika, ugyanis a hajlam öröklődhet. A szülők viselkedése pedig szintén szerepet játszik, hiszen a gyerek életében ők a kiindulópont. Nem jó az sem, ha a szülő túl sokat vár el, ám az is problémákat okozhat, amikor túlfélti a gyermekét. A környezeti hatások és az életesemények pedig szintén hatással vannak mindenki lelki állapotára.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!