Afrikáról a legtöbbünk fejében romantikus és teljesen hamis kép él. Kenyában a maszáj törzs tagjai ha nem vadállatok nyomát követik a szavannákon, akkor a Facebook-ra töltik fel az okostelefonjukkal készített képeket. Mert oroszlánra és zebrára ma már inkább kamerával vadásznak.
Afrikáról a legtöbbünk fejében romantikus és teljesen hamis kép él. Kenyában a maszáj törzs tagjai ha nem vadállatok nyomát követik a szavannákon, akkor a Facebook-ra töltik fel az okostelefonjukkal készített képeket. Mert oroszlánra és zebrára ma már inkább kamerával vadásznak.
Ole Kasaine Wilson vidám, 26 éves maszáj srác. Ha Magyarországon született volna, talán a nyolcadik évét taposná a bölcsészkaron és a budapesti romkocsmák törzsközönségének tagja lenne. Kenyában viszont kétgyermekes családapa, aki a turistáknak fenntartott Porini Táborban dolgozik, és havonta csupán egyszer tud hazalátogatni a feleségéhez és a fiaihoz. Szafarizik reggel-délben-este, éles szeme minden mozgó állatot észrevesz. Wilson a munkája megszállottja. Ismer minden egyes elefántot, tudja mikor fognak megszületni az oroszlánkölykök, és melyik leopárdnak melyik fa a kedvenc pihenőhelye. Okostelefonjával képeket készít, majd azonnal fel is tölti őket a Facebookra, mert ezek a modern maszájok a legnagyobb közösségi oldalon is szerepelnek már. A törzs tagjai szerint az a nyugat legnagyobb problémája, hogy nem tiszteli a kort. A fiatalságot isteníti, de vessünk csak egy pillantást az elefántokra, a bölcsesség jelképeire! A hímnek szinte negyvenéves koráig esélye sincs a szaporodásra, hiszen kellő tapasztalat híján nem képes megküzdeni ellenfeleivel a nőstények kegyeiért. Az elefáncsordát mindig a legidősebb nőstény, a matriarcha vezeti, és senki sem lázad fel döntései ellen. Egy másik kenyai lecke szerint a zebráktól az összetartást tanulhatnánk meg. Ezek az állatok mindig párosával legelnek, szorosan egymás mellé húzódva, egyikük délnek néz, másikuk északnak. Egymást kiegészítve, az egész tájat belátva nagyobb eséllyel veszik észre a közelgő ragadozókat, megduplázva túlélési esélyeiket. Mi ez, ha nem csapatjáték? Ám olyan állat is akad, akitől nem érdemes tanulni. Ilyen például a szövőmadár hímje, amelyik igazi. Napokig dolgozik egyedül a fészeképítésen, aztán a felesége eldönti, beköltözik-e az új otthonba, vagy kényeskedik és elégedetlenkedik, új lakhelyet követelve magának. A nőstény szövőmadár nem tiszteli a férjét, ami semmi jóra nem vezet. A dik-dik törpeantilopokról se vegyünk példát! Túlságosan romantikusak. Egyetlen párt választanak egész életükre. Ha valamelyikük elpusztul, a másik bánatában elfelejt enni, és a szerelme után megy a halálba. Az Elle újságírónőjének személy afrikai tapasztalatairól az Elle októberi számában olvashatunk bővebben.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!