London multikulturális negyedeiben a közelmúlt zavargásai különösen erőszakosak voltak. Itt a feszültség egyik forrása éppen az, hogy egymás mellett élnek azok, akiknek jól megy és a kevésbé szerencsések.
London multikulturális negyedeiben a közelmúlt zavargásai különösen erőszakosak voltak. Itt a feszültség egyik forrása éppen az, hogy egymás mellett élnek azok, akiknek jól megy és a kevésbé szerencsések.
Az augusztus 6-án indult zavargások kirobbantója Mark Duggan halála volt, akit a rendőrség lőtt le, és az esetről később nem volt hajlandó magyarázatot adni a családnak. Tottenham utcáin fiatalok bandái bukkantak fel, és fosztogatni kezdtek. Két nappal később a zavargások Hackneyre is átterjedtek. London multikulturális negyedének számító Hackney-ben 69 nyelvet beszélnek, és igen aktív az afrikai-karibi, a török, a brazil és a kelet-európai közösség. Mindez sajátos keveréket alkot a kerület munkásmozgalmi hagyományaival. Itt a feszültség egyik forrása éppen a lakosok közötti életszínvonalbeli különbség: az itteni gyerekek 44 százaléka a szegénységi küszöb alatt él, és a 16-24 évesek 35 százaléka munkanélküli, szemben az országos 20 százalékkal. A fiatal feketék között ez az arány eléri az 50 százalékot. „Szinte el sem akartam hinni, hogy egy utcára tőlünk, Ealing Braodwaynél, a legendás Ealing Studio szomszédságában, ahol komédiák sorát forgatták, most egészen másfajta jeleneteknek lehetünk szemtanúi. Augusztus 8-án egy éjszakára átvette a hatalmat az anarchia: a fosztogatók bevásárlókocsival vitték, amit csak tudtak: alkoholt, cigarettát, márkás sportcipőket, ékszereket, telefonokat, de még konyhakéseket is. Lángokban álló autókról és buszokról közvetítettek sokkoló képkockákat a híradások, az utcát gyilkosság miatt lezárták, az egyik épület pedig életveszélyes állapotba került a tűzvész után. Hogy lehet az, hogy egyik napról a másikra így elszabadul a pokol, és néhány ezer ember ekkora rendbontást tud okozni egy olyan városban, ahol rendkívüli precizitással és minden gond nélkül pár hónapja levezényelték a milliókat megmozgató királyi esküvőt?“, írja Bedike Barbara, aki már hét éve Londonban él és egy személyes hangvételű írásban tudósítja az Elle olvasóit a zavargások utáni helyzetről a lap októberi számában.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!