A Buckingham-palota bejelentette, hogy Kamilla királyné melyik koronát viseli majd, ám a választás sokakat megdöbbentett.
Sokáig találgatták, hogy Kamilla királyné vajon melyik koronát viseli majd. Több lehetőség volt, ugyanakkor már az első variációk nagy vitát váltottak ki, a Koh-i-Noor gyémánt miatt. Most kiderült, hogy a vitatott hátterű drágakő nem szerepel a koronán.
A hagyomány szerint az uralkodó hitvese mindig új koronát csináltatott a koronázásra, ám Károly király és Kamilla már korábban bejelentették, hogy modern monarchiát szeretnének, ezért ettől a szokástól eltérnek. Ezek után nyilvánvalóvá vált, hogy a királyi család egyik meglévő koronáját viselheti Kamilla királyné, a kérdés már csak az volt, melyik lesz az.
Több variáció is volt, a legtöbben arra gondoltak, hogy Erzsébet királyné, az anyakirályné koronáját kaphatja meg Kamilla. Az ékszert 1937-ben készítették, az anyakirályné később ezt viselte II. Erzsébet koronázásán is. Valamint a temetésén ez került a koporsóra. A fejdísz a mai napig tartalmazza a Koh-i-Noor gyémántot, melyet sok országban az elnyomás szimbólumaként tartanak számon.
A világ egyik legnagyobb gyémántját több ország is magáénak követeli, ennek ellenére jelenleg is Nagy-Britanniában van. A Koh-i-Noorhoz egy különös legenda is tartozik, sokak szerint szerencsétlenséget hoz a viselőjére. Főként a nemzetközi megítélés miatt, már az elején arról szóltak a hírek, hogy amennyiben Kamilla Erzsébet királyné koronáját viseli, eltávolítják belőle a gyémántot.
Végül kikerülve a vitás helyzeteket, úgy döntöttek inkább Mária királyné koronája kerülhet Kamilla fejére. A döntés sokakat meglepett, mivel a korona szerkezeti régi, emiatt nagyon nehéz. Eredetileg ebben is benne volt a Koh-i-Noor gyémánt, de az 1911-es koronázás után 1937-ben eltávolították belőle. A drágakő mindig a királyné koronájában szerepelt, ezért Mária királyné kedvéért szintén egy korábbi ékszerből távolították el.
A koronába jelenleg az ékszerészek behelyezik a Cullinan III., IV. és V. gyémántokat, melyek korábban II. Erzsébet királynő magángyűjteményében szerepeltek. Az uralkodó korábban brossként viselte őket. A Cullinan gyémántot 1907-ben kapta a királyi család ajándékba, végül 9 darabra vágták, melyeket eltérő módokon hasznosítottak, egy részük a koronázási ékszerekbe került. Mária királyné koronáját eredetileg 2200 gyémánt díszíti, ehhez jönnek még az említett kövek.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!