Kínában a központi hatalom az egygyermekes családmodellt propagálja. Ennek és az ország kulturális hagyományaiból eredő fiúkultusznak több millió kislánycsecsemő esik áldozatul évről évre.
Kínában a központi hatalom az egy gyermekes családmodellt propagálja. Ennek és az ország kulturális hagyományaiból eredő fiúkultusznak több millió kislánycsecsemő esik áldozatul évről évre.
Li Qin, a 29 éves pekingi asszony boldog házasságban élt egészen addig, amíg egy évvel a házasságkötésük után várandós nem lett. “Egy nap az anyósom megkért, hogy menjek el a kórházba ultrahangvizsgálatra, ahol majd megállapítják a születendő gyermekem nemét” – meséli. Öthónapos terhesen Li minden gyanú nélkül beleegyezett a vizsgálatba. Miután az orvos közölte a leendő édesanyával, hogy kislánya lesz, a férje és az anyósa azt követelték Litől, hogy késedelem nélkül vetesse el a gyermeket. Az asszony végül beleegyezett az abortuszba.
Kínában a kismamák sokszor nem tudnak örülni, amikor kiderül, hogy a gyermek, akit a szívük alatt hordanak, kislány. Itt ugyanis, különösen a vidéken élő földműves családok évszázadok hosszú során át fiúgyermeket akartak, hogy legyen majd valaki, aki besegít a nehéz fizikai munkába, gondjukat viseli idős korukra. Egy kínai parasztcsalád számára a fiúgyermek egyet jelent(ett) a lehető legjobb nyugdíjjal, és az sem mellékes szempont, hogy csak férfiak örökölhetnek földet. Többek között ezért döntenek úgy házaspárok milliói egy-egy ultrahangvizsgálat után, hogy megszakíttatják a terhességet és tovább próbálkoznak, remélve, hogy a következő magzat fiú lesz.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!