A tág pórusok borzasztóan zavaróak lehetnek.
Hiába hagytad már el régen a kamaszkor a tág pórusok még mindig megkeresítik az életed? Először is tudnod kell, nem vagy egyedül, másodszor pedig jó hír, hogy a helyzet javítható. A tág pórusok kezeléséről egy amerikai bőrgyógyász, Dr. Muneeb Shah beszélt a közösségi médiában, videójában elmondta a látható pórusok alapvetően normálisak, de ha túl tágnak ítéled meg őket, akkor van néhány hatékony módszer, amivel lehet ellene tenni.
A pórusok méretét egyébként nagyrészt a genetika határozza meg, szóval ha a szüleidnek vagy nagyszüleidnek tágak a pórusai, akkor jó eséllyel neked is az lesz. Ezen túlmenően a zsíros bőrtípussal rendelkezők esetében nagyobb a valószínűsége a tág pórusoknak, mivel a faggyúmirigyek túlságosan aktívak. A felesleges faggyú összegyűlik a pórusokban és idővel kitágítja azokat. A zsíros bőrt azonban lehet kezelni, ennek részleteiről ITT írtunk. Amennyiben a faggyútermelés minimalizálódik, úgy a pórusok is összehúzódnak majd.
A tág pórusokat az UV-sugárzás is okozhatja, mivel felgyorsítja az öregedési folyamatokat, aminek hatására a pórusok nagyobbnak tűnhetnek. Szóval a már sokat emlegetett fényvédelem ezért is nagyon fontos. A tág pórusokat emellett a nem megfelelő ápolás is okozhatja: a helytelen és durva bőrápolás eltömítheti vagy irrtiálhatja a pórusokat, így azok nagyobbnak tűnhetnek. A túl zsíros krémek vagy a nem megfelelő sminktermékek pedig csak tovább súlyosbíthatják a problémát.
Dr. Shah ajánlása szerint három összetevő lehet óriási segítségedre, ha szeretnéd csökkenteni a pórusok méretét. Elmondása szerint az egyik legjobb összetevő a retinol. Ezek az A-vitamin származékok ugyanis elősegítik a sejtek regenrálódását és hosszú távon csökkenti a tág pórusokat. A retinollal azonban nagyon kell vigyázni, helyes használatáról ITT írtunk. A másik nagyszerű összetevő a niacinamid, ami szabályozza a faggyútermelést, erősíti a bőr védőrétegét és szűkíti a pórusokat. A harmadik összetevő pedig a szalicilsav, ami képes mélyen behatolni a pórusokba, elvátolítja a felesleges faggyút, így meggátolja az eltömődést végső soron pedig hozzájárul a pórusok összehúzódásához.
Lényeges viszont, hogy a retinolt és a szalicilsavat nem szabad egyidejűleg alkalmazni. Mivel mindkét termék hámlasztó hatású, az érzékeny, irritációra hajlamos bőrön kipirosodást, kiszáradást okozhat. Ezért célszerűbb a reggeli rutinba illeszteni a szalicilsavat, míg az estibe a retinolt. A szalicilsav általános szabálya, hogy normál, valamint zsíros bőrön hetente legfeljebb háromszor szabad használni. Teljesen kezdőként inkább hetente csak egyszer, maximum kétszer. A retinol bevezetését is fokozatosan kell csinálni. Első körben elég hetente kétszer használni, ezt később lehet emelni heti háromra.
Dr. Shah azt is elmondta, bizonyos sminktechnikák is segíthetnek a pórusok elfedésében. Felhívta rá a figyelmet, hogy vannak olyan alapozók, amik jobban illeszkednek a bőr textúrájához, így nagyszerűen elfedik a tág pórusokat.
Érdemes mattító hatású vagy speciális pórusfinomító tulajdonságokkal rendelkező alapozót választani
– mondta.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!