A nagyon intelligens embereknek általában kevesebb barátjuk van, ez pedig nem véletlen.
A nagyon intelligens emberek jellemzően kevesebb baráttal veszik körbe magukat, de ők ezzel tökéletesen jól vannak. Persze jogosan merülhet fel a kérdés, mi lehet ennek az oka? Összeállításunkból most megtudhatod.
A magas intelligenciával rendelkező emberek a felszínes társalgásokat általában fárasztónak, sőt egyenesen időpocsékolásnak érzik. Ők sokkal inkább azokat a beszélgetéseket keresik, amik valódi tartalommal bírnak, ez az igényük azonban szűkíti a baráti körüket is. Számukra ez azonban nem probléma.
Sokak számára a csend és az egyedüllét nagyon kényelmetlen tud lenni, de rendkívül intelligens emberek gyakran épp magányukban érzik magukat a legjobban. Legalábbis annyi biztos, hogy a magány számukra egyáltalán nem félelmetes. Kimondottan jól érzik magukat a saját társaságukban, sőt, a legjobb, legkreatívabb ötleteik is ilyenkor születnek. Egy 2016-os tanulmány egyébként kimutatta, hogy a magasabb IQ-val rendelkező emberek kevésbé élvezik a szociális interakciókat, mert azok elterelik a figyelmüket a hosszú távú céljaikról.
A kivételes intelligenciával bíró emberek jellemzően hosszú távon gondolkodnak. Karriercélok, tudományos és kreatív projektek kerülnek náluk a középpontba, így a prioritási listájuk elején ezeket a dolgokat, és nem a baráti kapcsolatokat lehet megtalálni. Persze ez nem azt jelenti, hogy eltűnnek a baráti kapcsolatok az életükből, csak arról van szó, hogy nem azok számukra a legfontosabbak.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!