Hallottál már a hógömb módszerről? Rengeteget segíthet, hogy megerősödjön az önbizalmad!
Úgy érzed, hogy életed káoszba süllyed, és elveszted az irányítást minden felett, ami veled történik? Az úgynevezett hógömb módszer segíthet a bizonytalan helyzetek kezelésében.
Nem könnyű elviselni a bizonytalanságot. Nem ritka, hogy valaki teljesen elveszettnek érzi magát, ha fel kell adnia minden irányítást. El kell fogadnunk, vannak helyzetek, amelyeket nem tudunk befolyásolni. Phil Stark pszichológus a "Psychology Today"-ben elmagyarázza, mit tanácsol pácienseinek ilyen pillanatokban: A helyzetet egy hógömbhöz hasonlítja.
Hirtelen az élet káoszossá válik, semmi nem úgy alakul, ahogyan vártuk volna. Mintha egy hóvihar közepén lennénk. Nem tehetünk ellene semmit, meg kell küzdenünk a félelmeinkkel, tehetetlenségünkkel, haragunkkal.
Ilyen helyzetben az első ösztönünk gyakran, hogy erővel próbáljuk megoldani a nehézségeket, mintha egy hóviharban próbálnánk túlélni. Pedig sokkal jobb lenne a higgadtság, ugyanis az erővel sokszor magunk ellen dolgozunk. A szakértő tanácsa: hagyd abba a "hóval való harcot". Ehelyett nyugodj meg, és várd meg, amíg a vihar magától elmúlik. Mert – és ez az életben éppúgy igaz, mint a hógömbben – a hó, a káosz, minden, amit nem tudunk kontrollálni, végül eltűnik majd, lecsendesedik.
A legtöbb esetben nincs hatásunk arra, hogy a párunk elhagy-e minket, vagy egy szeretett személyt elvesztünk-e. Az egyetlen dolog, amire közvetlenül hatásunk van, hogy mi az ezekre a helyzetekre adott reakciónk. Ha abbahagyjuk a harcot, erőt gyűjtünk a jövőhöz.
Ez a felismerés nem feltétlenül teszi kevésbé fájdalmassá ezeket a dolgokat. De ha sikerül egyszerűen elfogadnunk a helyzetet úgy, ahogy van, akkor rengeteg energiát takarítunk meg. Mert az elkerülhetetlen elleni küzdelem rengeteg erőt igényel. Ha viszont abbahagyjuk a harcot, reális képet kaphatunk a helyzetről. Amint a hó leülepedett a gömbben - még ha el is tart egy darabig -, számot vethetünk. Mi történt valójában? Mit jelent ez számomra? Hogy érzek ezzel kapcsolatban? Meg tudjuk vizsgálni az érzelmeinket, és el tudjuk fogadni azokat.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!