2021. augusztus 09.

1 perc olvasás

ELLE

olimpia érdekességek női rekordok

A legtöbb érmet nő gyűjtötte, a legfiatalabb és a legidősebb győztes is nő volt. A magyar csapatból is nő kapja a legtöbb pénzjutalmat.

Az olimpiáról szóló hivatalos rekord-összefoglalók minden bizonnyal azt emelik majd ki első helyen, hogy a sportolók 24-szer javították meg a világcsúcsot, úszásban és evezésben hat-hat, súlyemelésben négy, atlétikában és pályakerékpárban három-három alkalommal.

Mi most más érdekességeket gyűjtöttünk össze.

A legtöbb érmet - hetet, ebből négy aranyat - az ausztrál úszó, Emma McKeon nyakába akasztották.

Tokió legfiatalabb bajnoka a 13 éves és 330 napos hazai Nisija Momidzsi lett, a gördeszkázás női utcai versenyszámát nyerte meg.

Szintén japán - és szintén nő, vagy inkább kamaszlány - a legfiatalabb érmes. 12 éves és 343 naposan állt dobogóra Hiraki Kokona volt, aki második helyen végzett a gördeszkázás női park versenyszámában.

A legidősebb olimpiai bajnok szintén nő, az 52 éves Dorothee Schneider a díjlovaglás csapatversenyében tagja volt az első helyezett német válogatottnak.

Az olimpia - számunkra - legsportszerűbb mozdulata Kozák Lucáé, aki a 100 méter gáton elesett, sírdogált, majd mikor felfedezte, hogy mögötte ül fájó lábbal a szintén elbukott jamaicai riválisa, felsegítette, és egy darabon kísérte őt.

És ha már a magyarok, az egésze delegációból Csipes Tamara kapja a legnagyobb pénzjutalmat, 107 millió forint. Megvédte címét  a női kajaknégyes tagjaként, egyesben ezüstérmet szerzett, de párosban is volt egy negyedik helye.

A ROVAT LEGNÉPSZERŰBB CIKKEI

Kitalálod, melyik nő a kisfiú édesanyja? Sokat elárul rólad, rájössz-e a válaszra
1

2023.01.25. 2 perc olvasás

Csak egy született zseni találja meg a hibát a képen 7 másodperc alatt
2

2023.04.13. 1 perc olvasás

Ha 5 másodperc alatt kiszúrod a disznót a nyuszik között, igazán különleges vagy