Az élet hullámvölgyekből, mélységekből és magasságokból áll, ám a tanulmányok szerint, egy bizonyos korban sokkal több a lent, mint a fent.
Természtesen, egy életkor nem garancia arra, hogy az adott személy jól, vagy éppen rosszul érzi majd magát. Mégis, a tanulmányok azt mutatják, egy bizonyos életkorban jelentősen több a boldogtalan ember.
A Journal of Economic Behaviour & Organization című folyóiratban megjelent tanulmányhoz a kutatók összesen 14 millió ember adatait vizsgálták meg 40 európai országból, az USA-ból és a Gallup World Pool 168 országából.
Itt, az eredmények azt mutatták, a boldogtalanság csúcsa 49 évesen jött el, ebben a korban vannak tehát a legtöbben rosszul lelkileg. Ha kicsit jobban belegondolunk, érthető is, egy évvel az 50. születésnap előtt sokan érzik a nyomást, hogy óhatatlanul is közeledik a B-oldal.
A tanulmány kimutatta, hogy ahogy az emberek öregszenek, egyre kevésbé boldogok. Az eredmény alátámasztja azt is, hogy 50 év körül megjelenik a mid-life crisis, az életközepi válság, amely sokakban azt az érzést kelti, hogy nem tettek semmi maradandót az életükben, és már csak a vége van hátra, ezért nem is fognak.
Azonban érdekes fordulatot vett a kutatás: kiderült, amikor az emberek túl vannak a 49-en és az 50-en, valahogy minden varázslatossá válik, sokan ekkor kapnak erőre, és úgy döntenek, itt az ideje kihasználni, megélni ami még maradt.
Ilyenkor tudatosul ugyanis a legtöbb emberben, hogy nincs értelme mindig a múlton és a jövőn rágódni, ekkor megpróbálnak a jelenben élni, és értékelni minden pillanatot.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!