Útmutató tisztább, zöldebb és bolygóbarátabb önmagunkhoz
Ha letöltjük ezeket az appokat vagy rákattintunk ezekre a weboldalakra, máris segíthetünk megvédeni a bolygónkat!
GreenGo A budapesti közösségi közlekedés legújabb formáját, az e-carsharinget képviseli, szolgáltatásukban kizárólag zöldrendszámos, teljesen elektromos hajtású autókat találunk.
Cseriti.hu Küldetésük a hétköznapi adományozás és az adománybolt-kultúra elterjesztése Magyarországon. Várnak minden magánszemély, vállalkozás és egyéb szervezetek által felajánlott bútort, konyhai és egyéb eszközt, dísztárgyat, ruhát, játékot, és minden egyéb tárgyat, amelyek más számára még értéket képviselhetnek. Ecosia A Google a zöldgenerációért. Valahányszor az Ecosia segítségével keresünk az interneten, közvetetten segítjük a környezetet, mivel a bevételeik 80 százalékát faültető programoknak adományozzák Peruban, Burkina Fasóban és Madagaszkáron.
AmazonSmile Ha a smile.amazon.com oldalon vásárolunk, a cég az általunk kijelölt jótékonysági szervezet számlájára utalja át az ár 0,5 százalékát.
Elmenykulonitmeny.hu Az Élménykülönítmény a Bátor Tábor Alapítvány jótékonysági sportközössége, súlyos beteg gyerekek megsegítésére jött létre Magyarországon. A csapat tagjai maratoni és félmaratoni futásokon, úszó- és kerékpárversenyeken indulnak, teljesítményükkel
a beteg gyerekek ügyére szeretnék felhívni a figyelmet, és jelképes örökbefogadásra kínálják a versenyeken és a felkészülések során megtett kilométereket.
A Stockholmi Egyetemen működő Stockholm Resilience Centre létrehozott egy olyan, tudományos alapú mérőrendszert, amely 9 indikátor alapján mutatja az emberi tevékenység ökoszisztémára gyakorolt hatását. Ha átlépjük ezek határait, visszafordíthatatlanul károsítjuk a bolygót. Sok tudós szerint 4 határt már átléptünk, itt az ideje megakadályozni a további károkat.
A világ vezetői 2015 szeptemberében New Yorkban egy történelmi ENSZ-csúcstalálkozón elkötelezték magukat amellett, hogy véget vetnek a szegénységnek, megküzdenek a klímaváltozással és harcolnak az igazságtalanság ellen. A 193 ország által egyhangúlag elfogadott 17 fenntartható fejlődési cél (SDG-k) a fejlődés új egyetemes mércéjét állította fel annak biztosításával, hogy senkit sem hagynak magára. A 2030-as fenntartható fejlődési keretrendszer egyetemes és oszthatatlan, valamint mind a fejlődő, mind a fejlett országokat cselekvésre szólítja fel, ahogyan az embereket is, hogy véget vessenek a szegénységnek, kezeljék az egyenlőtlenségeket és megbirkózzanak a klímaváltozással 2030-ig.
A hazai zöldcsoportok és szervezetek listáját a ZöldCivil.hu oldalon találhatjuk meg.
GREENPEACE: Jelszavuk: Álmodjuk meg és építsük fel együtt békés és fenntartható jövőnket!
ENERGIAKLUB: Céljuk, hogy az energiatermelők, a -felhasználók, a politikai döntéshozók másként viszonyuljanak az energiához.
ÖKOTÁRS ALAPÍTVÁNY: Az állampolgári önszerveződések támogatásával kíván hozzájárulni a demokratikus, fenntartható és igazságos társadalom fejlődéséhez.
LEVEGŐ MUNKACSOPORT: 1988 óta azért dolgoznak, hogy minden ember egészséges környezetben, emberhez méltó módon éljen.
Az új divatikonok a stílust a fenntarthatósággal kombinálják.
Sarah Jay: A stylist szervezi New Yorkban a Green Show-kat, és tagja a Just Beautiful kampánynak.
Rebecca Corbin-Murray: Ő áll Emma Watson, Lily James és Naomie Harris ruhatára mögött. Nemrégiben elindította @the.ecoiste nevű, a fenntartható márkáknak szentelt Instagram-profilját
Bethany Williams: A férfidivat-tervező újrahasznosított farmert és organikus textileket használ alapanyagként, a márka gombjai pedig kézzel faragott, fenntartható módon nevelt nyírfából készülnek.
Rebecca Corbin-Murray
1. Mossunk 30 fokon.
2. Használjunk környezetbarát mosószert.
3. Szerezzünk be olyan mosózacskót, amelyik magába gyűjti a mikroszálakat.
Kellemetlen igazság (An Inconvenient Truth): Davis Guggenheim 2006-os dokumentumfilmje Al Gore azonos című könyvén alapul. Gore amerikai alelnök feltette az életét arra, hogy eloszlassa a globális felmelegedést övező mítoszokat és téveszméket, és tettekre buzdítsa az embereket. A film mára kultikus státuszt ért el.
No Impact Man: Colin Beavan New Yorkban élő zöldvároslakó 2007-ben elhatározta, hogy a családjával egy évig megpróbál a lehető legkisebb környezeti hatással élni. Egy évig nem vásároltak csomagolt élelmiszert, még vécépapírt sem, nem használtak áramot, sem motorizált közlekedési eszközt, a kádban mostak. A kísérletből blog, könyv és film is született.
The True Cost: Megdöbbentő tények a világ második leginkább környezetszennyező iparágáról. Andrew Morgan, a 2015-ös dokumentumfilm rendezője, nem foglalkozott annál többet a divattal, mint a ruhavásárlók nagy többsége. A 2013-ban összedőlt és közel 1137 ember halálát követelő Rana Plazáról készült fotók nyomán úgy döntött, feltesz néhány egyszerű kérdést. Kik készítik a ruháit, amiket nap mint nap visel? Milyen körülmények között dolgoznak? Mennyit keresnek?
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!