Mindannyiunknak volt már dolga érzelmileg éretlen emberekkel.
Az érzelmi éretlenség problémákat jelenthet a munkában és a magánéletben is. Ha szeretnéd felismerni, hogy a környezetedben van-e érzelmileg éretlen személy, akkor görgess le a legfontosabb jelekhez. Ha pedig a saját személyiségednél fedezed fel, akkor sose feledd el, hogy az EQ fejleszthető.
Nem az én hibám.
Az érzelmileg éretlen emberek gyakran nem vállalják a felelősséget saját tetteikért, ha valami rosszul sül el. Helyette úgy próbálnak meg kiszabadulni a kényelmetlen helyzetekből, hogy mindenre azt állítják nem az ő hibájuk. Egy idő után ez nagyon nehéz lehet, ha azt látjuk, hogy vannak az életünkben olyan személyek, akik sosem képesek bevallani, ha hibáztak, és várják, hogy más vigye el helyettük a balhét.
Miről beszélsz? Sosem mondtam ezt.
Sajnos az érzelmileg éretlen emberek gyakran átírják a valóságot, mind saját maguk, mind - ami talán még fontosabb - mások számára. Ez is egy mód arra, hogy kibújjanak a felelősségvállalás alól, és próbálják elhitetni, hogy valami teljesen más történt. Egy vita hevében ez sokszor természetes reakció náluk.
Csak vicceltem.
Előfordul, hogy az érzelmileg éretlen emberek passzív-agresszív módon próbálják meg elkerülni a felelősségvállalást. úgy hangozhat, mintha el akarnák simítani a dolgokat, de valójában inkább csak kritizálnak valakit, majd elhatárolódnak a kijelentésétől. Ez bántó lehet, különösen akkor, ha a vita egy kényesebb téma miatt van.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!