Filmek önmegvalósításról, szabadságvágyról és nagy fordulatokról.
Szelíd motorosok
A hippi-létről szóló filmek úttörőjének számító road-movie Peter Fonda és Dennis Hopper hatvanas évekbeli nagysikerű alkotása. Két, életét kilátástalannak érző barát egy sikeres drogüzlet nyélbe ütése után úgy dönt, motorra pattannak, hogy eljussanak a New Orleans-i karneválra. Útközben megismerkednek George-dzsal (Jack Nicholson), aki csatlakozik a féktelen szabadságvágytól fűtött társasághoz. A nonkomformista életérzéséről szóló mozi a maga idejében igazán vérlázítónak számított, de azóta is a határokat nem ismerő (vagy elismerő), kalandvágyó fiatalság kedvence azóta is. Dennis Hopper filmjét Kovács László operatőri közreműködése tette még egyedülállóbbá.
Elveszve Amerikában
Az életunt és a szürke hétköznapokból kiszakadni vágyó David feleségével úgy dönt, hogy hátrahagyva jómódú életüket egy lakókocsiba ülve nekivágnak az országútnak, hogy felfedezzék Amerikát. Kezdetben minden tökéletes, első, Las Vegas-i állomásukon újraházasodnak, majd egy szerencsétlen fordulat után minden vagyonukat elvesztik. Végül egy arizoniai kisvárosban kénytelenek kétkezi munkát vállalni. Albert Brooks 1985-ös filmje egy szerencsét próbáló házaspár életútján keresztül mutat be egy tőle már megszokott társadalmi szatírát. A film nagy tanulsága megbecsülni mindazt, amink van, ahelyett, hogy hátat fordítunk neki.
Hét év Tibetben
Bizonyos értelemben kakukktojás a Heinrich Harrer osztrák hegymászó életéről forgatott 1997-es film. A főhős valóban hátrahagyja várandós feleségét egy hegymászó túra kedvéért, de akaratlanul is a saját és mások csapdájába esik. A második világháború idején angol hadifogságba kerülő Heinrich hosszú évek után sikeresen megszökik, és hegymászótársával Peter Aufschnaiterrel Tibetbe érkezik. Az itt eltöltött hét év alatt az arrogáns és önfejű főszereplő igazán szerethető emberré válik, jellemfejlődésének mozgatórugója az ifjú Dalai Láma. Végül Heinrich megtalálja az utat, amit követni szeretne, ezért elhagyja Tibetet és 1951-ben visszatér Ausztriába.
Út a vadonba
Sean Penn 2007-ben bemutatott mozija a huszonegy éves Christopher McCandlessről szól, aki az anyagias világ korlátait átszakítva menekül a vadonba, hogy megtapasztalja a létezés csodáját. Útján csak szellemi társai kísérik, olyan írók, mint Lord Byron vagy Tolsztoj. A művelt és fiatal értelmiségi két évet felölelő vándorlását követjük végig, Amerikától Alaszkáig, ahol végül egy „magic buszra” talál. Az időben ugráló történet az egyén válságát, az identitásválasztás lehetőségét és az emberi lét kérdéseit feszegeti a fiatal fiú által bejárt út és véletlensz találkozások által. Nagy tanítások, naplórészletek egy fiú tollából, aki 1992-ben úgy döntött hátat fordít kispolgári életének és kipróbálja milyen a vadonban élni.
Hétköznapi mennyország
Kay Pollak 2004-ben a legjobb idegen nyelvű film Oscar díjra jelölt Hétköznapi mennyország című mozija a hétköznapi élet konfliktusait és a mikroközösségekben felmerülő problémákat tárja elénk. A világhírű karmester, Daniel Daréus egy szívinfarktus miatt kénytelen otthagyni a sikert és a csillogást, és visszatér svéd szülőfalujába, ahol igazi remeteéletet él, mindentől és mindenkitől elzárkózva. Egészen addig, amíg fel nem ajánlják a kis falu kántori állását, és ezzel az egyházi kórus irányítása is az ő feladata lesz. Meglátni a boldogságot a hétköznapi dolgokban, elfogadni és szeretni társainkat úgy, ahogy vannak – sok-sok tanulsággal szolgál ez a szórakoztató, ugyanakkor mély mondanivalóval bíró történet.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!