Izgalmas programokkal zárul a Kép és képtelenség tárlat
A kiállítás célja, hogy játékos és szórakoztató formában mutassa be, hogy milyen, a látást és megfigyelést segítő eszközök határozzák majd meg a következő évtizedet. A kurátorok célja volt az is, hogy a látogatókat az eszközök kipróbálására és kreatív felhasználására ösztönözzék. A kiállítótérben a Google Glass-ra, a Leap Motion-re épülő installációk mellett az Augmented Reality-maszk, a Layar alkalmazás, az Xbox Kinect, az Oculus Rift és a 3D nyomtatóval készült, virtuális látást támogató eszközök is megtekinthetők - akárcsak a hackerek, gamerek alternatív megoldásai.
A Capa Központ és a Kitchen Budapest közös kiállítása március 1-ig látogatható, és az utolsó hetekben újabb különleges tárlatvezetésekkel, kísérőprogramokkal várják a látogatókat. Február 18-án Szegedy-Maszák Zoltán (képzőművész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem Doktori Iskolájának vezetője) a virtuális valóságról tart előadást. Február 25-én pedig Harsányi Réka és Kasza Orsolya media designerek, illetve Mancsiczky Rebeka viselkedéselemző A kiterjesztett valóság (AR) a művészetben és a pszichológiában című előadását hallhatjuk. Utánuk Kiss László és Boros Judit, a kiállítás társkurátorai tartanak tárlatvezetést, melyet egy bioszenzoros performansz követ.
Az érdeklődőket minden pénteken meghosszabbított nyitva tartással, 11 és 21 óra között várják. Ezeken a napokon 14 és 17 órakor a Capa Központ képzett animátoraihoz is lehet jelentkezni különleges tárlatvezetésre. Bővebb információ a Capa Központ honlapján!
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!