Kedvenc életrajzi filmjeinket ajánljuk
A Jean-Dominique Bauby visszaemlékezésein alapuló film az író életét meséli el a 43 éves korában bekövetkezett stroke-ját követően, amely bezártság-szindrómába taszította - egyetlen eszköze a külvilággal való kommunikációra bal szemhéjának mozgatása maradt. A francia Elle egykori szerkesztője teljes könyvét fejben írta meg és betűről-betűre pislogta le, behunyva bal szemét, amikor az ábécét felolvasó ember a megfelelő betűhöz ért. A film jelentős kritikai sikereket ért el, az év legjobb drámájának járó Golden Globe-díjat is megnyerte és négy Oscar-díjra is jelölték, köztük a legjobb rendezésért versenyzett.
Gorillák a ködben (1988)
Szeretjük az erős női karakterekről szóló filmeket, pláne, ha valós személyről van szó. Dian Fossey antropológus munkássága pedig igazán példaértékű, a hegyi gorillák elkötelezett védelmezőjeként sokat tett a faj fennmaradásáért. A film Fossey Afrikában töltött idejét mutatja be haláláig, főként a tudósnő azonos című könyvére támaszkodva. Igazi '80-as évekbeli dráma, annak minden tipikus jegyével.
A nyughatatlan (2005)
James Mangol rendező igazán otthonosan mozog az életrajzi filmek témájában, mégis jókora fába vágta a fejszéjét, amikor Johnny Cash életét vitte vászonra Joaquin Phoenix főszereplésével. A film az énekes fiatalkorát is bemutatja, de erősen fókuszál Cash és June Carter (Reese Witherspoon) country énekesnő legendás szerelmére is. Sok okból kedveljük ezt a filmet, az egyik az, hogy a főszereplők maguk énekelték fel a filmben elhangzó híres dalokat. Az is nagyon szerethető dolog A nyughatatlannal kapcsolatban, hogy pozitív a végkicsengése - nagy ritkaság ez rockzenészekről szóló filmekben.
Egy hét Marilynnel (2011)
Az utóbbi időben gyakori, hogy az életrajzi filmek csupán néhány momentumra koncentráljanak alanyuk életéből, így volt ez a Marilyn Monroe egy hetét bemutató filmmel is. Colin Clark feljegyzéseiből készült a film, aki A herceg és táncosnő forgatásán ismerkedett meg a színésznővel, aki rövid időre a kegyeibe fogadta őt. Michelle Williams egyébként is nagy kedvencünk, de hogy Marilyn- mindenki által ismerni vélt- karakterében is brillírozzon, arra nem számítottunk. Érdekes látásmódú film, ami nem akar túl sokat markolni, viszont nagyon erős hangulatot teremt - ha nem láttad moziban, itt az ideje pótolni.
Egy kosaras naplója (1995)
A '90-es évek kölyökképű Leonardo Dicapriojának egyik legjobb filmje Jim Carroll költő, író, zenész tinédzser éveit mutatja be. Caroll előtt fényes kosárlabdázói karrier állt, ám különböző drámai események és a korán jött siker hatására alámerült a New York-i kemény drogok világában. Mindeközben végig naplót írt, melyet már tisztán, a '70-es években meg is jelentetett, ennek nyomán készült a film, mely rengeteg részletet tartalmaz az eredeti naplóból. Bár Carroll kosárlabdázói karrierje nem teljesedhetett ki, több könyvet is megjelentett és néhány punkzenei albumot is kiadott, a '70-es évek elején pedig Andy Warhol filmjeinek írt párbeszédeket.
Jeanne d'Arc, az Orleans-i szűz (1999)
Milla Jovovichot már szupermodell korában is szerettük, aztán később is, amikor játszott néhány igazán jó filmben, és most is, stílusikonként. Szent Johanna megformálásáért Milla kapott hideget-meleget is a kritikusoktól, de mi kedveltük érzékeny játékát, csakúgy, mint John Malkovichot, tenyérbe mászó VII. Károlyként.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!