Lenyűgöző fotók, festmények, rajzok és ruhák
Ha érdekel, hogyan születtek a korai reklámok: Merészebb, mint a festészet - Iparművészeti Múzeum
A két világháború közötti, formabontó magyar plakátművészet remekeit láthatjuk ezen a tárlaton, mely a kereskedelmi grafika 1924 után bekövetkezett radikális megújulására koncentrál. A plakát volt akkoriban a reklám egyik legerőteljesebb eszköze, és a modernizálódó életforma kellékeit hasonlóan modern, átütő formavilágú képek tették hívogatóvá az emberek számára, olyan művészek közvetítésével, mint Kassák Lajos, Bortnyik Sándor és Berény Róbert. Megtekinthető: július 27-ig.
Ha imádsz ismeretlen kultúrákkal ismerkedni: Keleti utazás - Mai Manó Ház
Marc Riboud francia fotográfus tagja, később pedig elnöke is volt a legendás Magnum fotóügynökségnek. Robert Capa küldte el őt világot látni, a most látható képei az 1955 és 1958 között tartó utazás alatt készültek többek között Törökországban, Nepálban, Afganisztánban, Pakisztánban és Kínában. Érzékeny rácsodálkozás titokzatos kultúrákra. Megtekinthető: május 18-ig.
Ha vonz a múlt századforduló Párizsa: Touluse-Lautrec világa - Szépművészeti Műzeum
150 éve született a francia Belle Epoque egyik jeles alakja, Henri de Touluse-Lautrec. Ugyan főleg festőként ismerjük, de az évfordulón most mintegy 170 litográfiáját tekinthetjük meg - érdemes tudni, hogy a művész plakátjai által vált először ismertté és egyenrangúnak tartotta a festészettel. Dekadens párizsi éjszakák, lóversenyek, kacér cocotte-ok elevenednek meg előttünk. Megtekinthető: augusztus 24-ig.
Ha kíváncsi vagy, mit imádnak a műgyűjtők: HANTAI - Ludwig Múzeum
A legdrágább kortárs magyar művésznek, Hantai Simonnak ez az első önálló és átfogó életműkiállítása Magyarországon. A nagyszabású tárlat bemutatja a biatorbágyi születésű, majd Párizsban élő, nemzetközileg elismert alkotó művészetének fő aspektusait, korszakait, a Magyarországon készült korai munkáktól egészen az utolsó alkotásokig. Megtekinthető: augusztus 31-ig.
Ha tudni akarod, mi történik a világban: 32. Magyar Sajtófotó Kiállítás - Capa Központ
A magyar fotóriporteri szakma éves seregszemléje, több mint 300 lenyűgöző és izgalmas képpel, és persze a tavalyi év legfontosabb pillanatait is újraélhetjük hazánkból és a világból. Megtekinthető: május 18-ig.
Ha egy igazi klasszikusra vágysz: Derkovits: A művész és kora - Magyar Nemzeti Galéria
Derkovits Gyula a két világháború közötti korszak egyik legjelentősebb, már saját korában is elismert művésze volt. Festményei és grafikái mellett magyar és külföldi kortársak alkotásait is láthatjuk, ami segít kontextusba helyezni az életművét. A kiállítás öt nagy fejezetbe csoportosítja a rövid pálya gazdag termését, amelyek az elégia, a dráma, a szatíra, az esszé és a himnusz hívószavával érzékeltetik azt az érzelmi-hangulati töltést, amellyel Derkovits hatni kívánt a szemlélőre. Megtekinthető: július 27-ig.
Ha értékeled a finomságot: Papíron - Deák Erika Galéria
A kiállítás 13 hazai és nemzetközi művész munkáján (pl. Kis Róka Csaba, Moizer Zsuzsa, Svatopluk Mikyta, Szíj Kamilla) keresztül mutatja be a manapság háttérbe került papírmunkák sokszínűségét. A rajzokon megjelenő témák pedig legalább annyira szerteágazóak, mint az alkalmazott technikák. Megtekinthető: június 7-ig.
Ha elvarázsolnak az esküvők: Menyasszonyi ruhák 1775-2014 - Victoria&Albert Múzeum, London
Az átfogó divattörténeti kiállítás a napjainkban bevett fehér menyasszonyi ruha születését és evolúcióját követi végig a legfontosabb divattervezők munkáin keresztül, Charles Frederick Worth-től Vera Wangig. A legromantikusabb és legextravagánsabb ruhákat is egészen közelről nézhetjük meg, és olyan hírességek menyasszonyi ruháit is láthatjuk, mint Dita Von Teese vagy Gwen Stefani. Megtekinthető: 2015. március 15-ig.
Ha a kedvend filmed a Ragyogás: Eyes Wide Open - Stanley Kubrick fotói - Kunstforum, Bécs
Ahhoz kétség sem fér, hogy Kubrick a 20. század egyik legnagyobb jelentőségű filmrendezője volt, de azt már kevesen tudják, hogy lelkesen fényképezett is. Az 1940-es évek közepétől kezdve több mint 300 fotóesszét készített a Look folyóirat számára, ezekből 20 látható most. A nyugtalanító hangulat, a magányos figurák, a szokatlan utcai jelenetek már ekkor is megragadták a szemét. Megtekinthető: július 13-ig.
Ha a hobbid a természetjárás: Természetrajz - Faur Zsófi Galéria
A csoportos kiállítás mottója: "Végre itt a Vasz, és rügyre rügy tapos" (Parti Nagy Lajos). Így nem nehéz kitalálni, hogy a tárlat a természet és a növényvilág témája köré szerveződött, és azt mutatják be, hogyan reflektálnak olyan kortárs alkotók, mint Gosztola Kitti (aki 2013-ban az ELLE Young Talent Award díját is elnyerte a képzőművészet kategóriában), Ember Sári vagy Alfredo Barsuglia a természeti környezetre. Megtekinthető: május 31-ig.
Ha minden vágyad autóval átszelni Amerikát: Drive In - Fotográfiai Galéria, Ljubljana
A tárlat témaja az autók, utasaik és a táj vagy a város egysége az amerikai fotográfiában. Az autó, ami nélkülözhetetlen az óriási távlatok bejárásához, és ami ezáltal az életünk doboznyi színterévé válik: egy mini otthonná, ahol beszélgetünk, eszünk, veszekszünk, alszunk. Olyan fotósok munkáit láthatjuk, mint a legendás Elliott Erwitt, Simone Kappeler vagy Leonard Freed. Megtekinthető: június 16-tól július 26-ig.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!