Jay Shetti tippjeit érdemes betartani.
Mint megírtuk, az indiai származású életvezetőnek nemrég jelent meg az új könyve, a A szerelem 8 szabálya – Hogyan találj rá, tartsd meg és engedd el. Jay Shetty az elmúlt években az összetett és meghatározó emberi érzelmet vizsgálja. Íme három tippje a növekedés felé vezető út megkezdéséhez:
Nálad is megesik, hogy te vagy saját magad legrosszabb kritikusa? Nem szabad gúnyolodnod magadon akkor sem, ha úgy érzed nagyon messze vagy a céljaidtól és az álmaidtól. A növekedési gondolkodásmód arról szól, hogy elfogadjuk a tanulási folyamatot és a készségek fejlesztését. Olyan együttérzéssel kell beszélnünk magunkról, mint ahogyan egy kedves barátunkkal vagy rokonunkkal tennénk.
A kutatások szerint a pozitív önbeszéd, konkrétan a megerősítések segítenek beindítani az agy jutalmazó rendszerét és csökkenteni a stresszhormonokat, ami növelheti az emberek önbizalmát.
Jay Shetty szerint a siker másik kulcsa, hogy olyanokkal vegyük körül magunkat, akik osztoznak az értékeinkben.
Az elszámoltathatóság és a közösség annyira alulértékelt és alábecsült, pedig úgy érzem, hogy ennek lehet a legnagyobb hatása
– mondta korábban.
Szükség van olyan személyekre, akik bátorítanak téged abban, hogy a lehető legtöbbet hozd ki magadból. Fontos, hogy az életedben lévő legfontosabb emberek tudják azt is, hogy a kudarcokra csak a folyamat részeként kell tekinteni.
Az olvasatlan e-mailek és a közösségi média csábító ereje miatt túl könnyű felébredni, és azonnal belesodródni a káoszba, amely körülvesz minket. Az életvezető szerint fontos, hogy reggel elkerüljük a negatívitást. Alternatív megoldásként, ha időt szakítunk a légzésre és az odafigyelésre, az segíthet abban, hogy könnyebben indítsuk a napot. Shetty azt ajánlja, hogy reggel első dolgunk legyen egy szándék megfogalmazása. Ez kevesebb mint harminc másodpercet vesz igénybe, és arra emlékeztet, hogy legyünk jelen és keressük a növekedési lehetőségeket.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!