A magabiztos emberek gondosan megválogatják a szavaikat.
Nem feltétlenül van szükséged drága szemináriumokra ahhoz, hogy növeld az önbizalmad. Inkább az a fontos, hogy megvizsgáld magad és a gondolkodásmódot, valamint megtaláld a bizonytalanságod eredetét. A relaxációs technikák, valamint a különféle fizikai gyakorlatok mellett az általad használt kifejezések újragondolása is sokat segíthet. Összeállításunkban most megmutatjuk, melyek azok a szavak, amiket egy magabiztos ember sosem használna.
A legtöbb ember, aki azt mondja, „megpróbálom” valójában pontosan tudja, hogy nem tudja vagy nem akarja teljesíteni az adott feladatot, kérést. Ennek ellenére nem mernek őszinték lenni, aminek két oka lehet: nem akarnak csalódást okozni másoknak, vagy félnek a konfliktusoktól. Ezzel szemben a magabiztos emberek mindig világosan és egyértelműen fejezik ki magukat, nem céljuk lerázni magukról a felelősséget egy „megpróbálom” típusú megnyilvánulással. A magabiztos emberek meg fogják mondani, ha valamit nem akarnak megcsinálni, sőt még részletes magyarázatot is adnak arra, miért döntöttek így. Ez elsőre talán egy kicsit durvának tűnhet, brutálisan őszintének, de a magabiztos emberek mindig óvják a saját határaikat, ebbe pedig nem fér bele a köntörfalazás.
Lynell Ross egészségügyi és wellness tanácsadó szerint ez az egyik legrosszabb szó, amit csak mondani lehet. Mint mondja, ezt a kifejezést csak akkor használják az emberek, ha ki akarnak térni a válaszadás elől.
Véleményem szerint ez a szó többet árt, mint használ. Kizárólag időnyerésre szolgál...
– magyarázta, továbbá hozzátette, aki magabiztos, az nem fog talánokba bocsátkozni. A magabiztos emberek ugyanis nem bizonytalankodnak, amikor döntésekről van szó. Ha nem akarnak valamit, akkor udvariasan, de határozottan meg fogják mondani.
A szakértők szerint a legnagyobb hiba, amit el lehet követni az az, ha a „csak” szót beépítjük a mondatainkba. Ez ugyanis azt mutatja a másik személynek, hogy a szót követő megjegyzések egyáltalán nem is fontosak. Ez a szócska ugyanis kicsinyítő erővel hat, szóval, ha mondjuk azt mondod „Csak be akartam jelentkezni”, akkor rendkívül határozatlannak tűnhetsz mások szemében. A „csak” szó használatával egyébként jó eséllyel az elutasítástól próbálod meg magadat megóvni, mindezt persze öntudatlanul. A magabiztos emberektől azonban sosem fogod azt látni, hogy ok nélkül bocsánatot kérnének vagy védekeznének. Általában egyenesen a lényegre térnek és közvetlen kijelentéseket használnak, „csak” nélkül.
Fontos, hogy tudd az önbizalom nem egy veleszületett dolog, ezáltal tanulható is. Tanulj meg hinni magadban és a képességeidben, és bízz abban, hogy ha igazán akarod, akkor bármit elérhetsz az életben. Jó ötlet lehet egyébként kipróbálni különböző meditációs technikákat, valamint a hála gyakorlása is rendkívül jó hatással lehet a mentális egészségre, végső soron pedig az önbizalomra. Ha mindezek dacára úgy érzed egyedül nem megy, akkor bátran kérj segítséget, hiszen az önbizalmad fejlesztése bármikor lehetséges, a lényeg, hogy sose add fel!
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!