Bizony vannak olyan dolgok az életben, amit muszáj száműzni, ha jó illatúak szeretnénk maradni.
A kellemetlen testszag mindenkinek rendkívül kellemetlen lehet – annak is, akitől származik, de annak sem túl jó, aki szagolni kénytelen. Több tanulmány is bebizonyította, hogy a kellemetlen szagok befolyásolhatják az emberekről alkotott képünket – egyszerűen azt történik, hogy a kettő összemosódik a fejükben. A rendszeres tisztálkodáson túl sokféleképpen tehetünk azért, hogy a meleg időjárás ellenére is illatozzunk.
Sokunkkal előfordult már, hogy a reggeli nagy rohanásban felkaptunk egy, még nedves ruhát a szárítóról, és már rohantunk is a munkába. Még akkor se tegyük ezt, ha kint kánikula van, mert valószínűleg nem a tűző napon fogunk ücsörögni abban a blúzban vagy nadrágban. Ha még nedvesen vesszük ki a holmit a szárítógépből, azzal elősegítjük a szagokat okozó mikrobák terjedését. Inkább várjuk meg, míg teljesen száraz lesz a szettünk, vagy válasszunk egy B opciót.
Dollar Shave Club egy egészen megdöbbentő adatot közölt: az emberek 50%-a nem mos lábat zuhanyozás közben. Miért? Mert azt gondolják, hogy a testükről lecsorgó víz elég ahhoz, hogy tiszta talpakkal távozzanak a kádból. Ez valójában tévhit, hiszen minden egyes testrészt szappannal, tusfürdővel meg kell megmosni ahhoz, hogy megszabaduljunk a testszagtól és a baktériumoktól. Akár mosdószivacsot, akár a kezünket használjuk, a test mindent részét meg kell mosni, majd alaposan leöblíteni.
Az Amerisleep tanulmánya szerint az amerikaiak 27%-a csak havonta cseréli le az ágyneműt, további 11%-uk ennél is ritkábban, és megdöbbentő módon 3%-uk soha nem húz tiszta huzatot a párnára, paplanra. A piszkos ágynemű negatívan hat a mentális és fizikai egészségünkre, az alvás minőségére is és elősegíti a baktériumok terjedését, amelyek aztán különböző bőrproblémákat okoznak. Ez az egyik leggyakoribb higiéniai hiba, ami kellemetlen testszagot okoz, és sokan nem is tudnak róla, hogy ezért nem elég, ha minden este lezuhanyoznak.
Aki elegendő folyadékot fogyaszt naponta, az biztosan kiüríti a szervezetéből a méreganyagokat, amellyel megelőzik a testszagot és más negatív fiziológiai tüneteket – például a gyenge immunrendszert vagy az emésztést. Természetesen nem mindig könnyű odafigyelni arra, hogy naponta többször fogyasszunk sima vizet, de ha nem szeretnénk erős testszagokat, akkor mindenképpen érdemes észben tartani, főleg a nyári kánikulában.
A szintetikus anyagok – mint például a poliészter, nejlon, stb. – nem engedik lélegezni a bőrünket, csapdába ejtve a baktériumokat, és idővel testszagot okoznak. Különösen akkor, ha ezeket a ruhadarabokat – például sportmelltartó vagy leggings – rendszeresen újra és újra felvesszük mosás nélkül, hiszen a bennük tenyésző izzadság és baktériumok keveréke kellemetlen szagokat okozhat. Különösen a kánikulában érdemes olyan ruhadarabokat választani, ami légáteresztő, könnyű, pamut anyagból készült.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!