Webshop
KERESÉS AZ ELLE CIKKEI KÖZÖTT

Írd be a keresett kifejezést (Min. 3 karakter)

Átló bútorcsalád
Átló bútorcsalád
design: Juhász Norbert, kivitelezés: Barlang Műhely

Átló – a bútorcsalád, amely egy geometriai jelenséget új tartalommal, új nézőpontokkal tölt meg számunkra. Avantgárd szobroknak, bonyolult téri objektumoknak is tűnhetnek ezek a bútorok, pedig mindennek az alapja igen egyszerű: két pont és közöttük a legrövidebb út.

 

A bútorcsalád egy játékos geometriai kísérletezésből született. Amikor Juhász Norbert rátalált az átlóra mint geometriai fogalomra a koncepcióalkotás kísérletező és szabad fázisában, valahogy érezte, hogy izgalmas terepre tévedt. Építész végzettségéhez és a komok néven másodmagával alapított márkájához egyaránt közel áll a célszerű, egyszerű, anyagtakarékos, a kevesebb több elvét képviselő formanyelv, amely ugyan „szűk szókinccsel” rendelkezik, ám annál beszédesebb a végeredményt illetően. A kollekció fontos mondanivalója, hogy az egyszerűségre való törekvés is lehet érték.

Az Átló bútorkollekció egy nyitott komódból és egy fotelből áll. „Alkotóelemeiket rétegeltlemez-táblából kivágott téglalapok, majd azokból átlókkal létrehozott derékszögű háromszögek alkotják. Jóllehet az alkatrészek pofonegyszerűek, a szériagyártás oldaláról mégis okozott kihívást az összeszerelés pontos kitalálása, sorrendje és ehhez a sablonok precíz elkészítése” – mondja Juhász Norbert, aki külön izgalmasnak tartotta, hogy a gyártás ezúttal a Barlang Műhely kezébe került. A kooperáció sikeréről több nemzetközi megjelenés és publikáció árulkodik, köztük a rangos Milano Design Week porondja, de szerepeltek vele Csehországban a Pulse Awards-on és Pozsonyban a Design Without Borders kiállításon is. Ősszel pedig irány a S/ALON Budapest és a 360 Design Budapest!

Az Átló misztikuma abból a banális tényből fakad, hogy a látszólag bonyolult szögben elrendezett elemek hol téglalapnak, hol pedig háromszögnek tűnnek, attól függően, honnan nézzük. De talán ennél is lényegesebb, amit az átló definíciójával üzen a tervező: hiszen az két olyan pontot köt össze a legrövidebb úton, amelyek egymástól távol állnak. A bútorcsalád így lehet analógiája az emberi kapcsolatok fontosságának.

A projekt a Magyar Divat & Design Ügynökség design LAB curated by Rossana Orlandi inkubációs programjában valósult meg.

Instagram

EDIDA 2024

Főtámogatónk: Raiffeisen
Banki partnerünk: Raiffeisen


Nyertesek

Együttműködő partnerünk: MaxCity
JYSK

Az év terméke további jelöltjei

Jelölőbizottság

A shortlistet egy szakértőkből álló zsűri választotta ki, amelynek tagjai idén Szakos Andrea enteriőrtervező, a tavalyi EDIDA Év designere kategória nyertese, Dr. Horváth Judit, Iparművészeti Múzeum, Kortárs Design Gyűjtemény Főosztály főosztályvezetője, valamint Osvárt Judit, az ELLE Decoration magazin főszerkesztője.

Kérjük szavazatod leadásához add meg email címed:

Köszönjük! Szavazatodat rögzítettük.A további kategóriákban még 2024. október 04-ig van lehetőséged jelöltjeink közül választani.

további kategóriák megtekintése