Függetlenül attól, hogy vászon, bőrből vagy hálós anyagból készült a kedvenc fehér sneaker, a szakszerű tisztításnak köszönhetően még a kissé használtabb darabok is újnak tűnhetnek.
Nem kell kukába kerülnie a régi fehér sneakernek, csak tudnod kell, mivel, és hogyan tisztíthatod meg.
A fehér cipőknek még mindig nem áldozott le, sőt! Biztosan te is szívesen hordod a kedvenc sneakeredet, ám elég egy estét végig bulizni benne, máris tele van kisebb, nagyobb foltokkal és elszíneződésekkel. Az igaz, hogy ezeknek a lábbeliknek nem könnyű a tisztítása – ez főleg akkor igaz, ha nem szívesen dobod be a mosógépbe, ami könnyen károsíthatja a surranót. Hogy a kedvenc lépőd – és a hozzátartozó cipőfűző – sokáig tündököljön, próbáld ki a leghasznosabb tisztítási módszereket.
Szódabikarbóna és ecet: Ezt a kettőst akkor válaszd, ha csak enyhén koszolódott be az anyag. Keverj össze 3 evőkanál szódabikarbónát 1 evőkanál fehér ecettel. Az a lényeg, hogy olyan sűrű pasztát kapj, amit aztán fogkefével könnyedén fel tudsz vinni a cipőre, és óvatosan lesúrolni vele a foltokat. Végül csak hagyd megszáradni az anyagot, majd egy tiszta kefével távolítsd el.
Mosogatószeres víz: Nagyjából egy csésze meleg vízbe tegyél bele néhány csepp mosogatószert, és egy régi fogkefével vidd fel a keveréket a surranóra. Később töröld át az egészet egy nedves ruhával, majd levegőn hagyd megszáradni.
Mosószeres oldat: A hálós vagy szövetcipőkhöz egy evőkanál folyékony mosószerre és meleg vízre lesz szükséged. Márts egy tiszta rongyot a folyadékba, és körkörös mozdulatokkal vidd fel a sportcipőre. A makacs foltok esetében nyugodtan használd a korábbi fogkefés megoldást.
Fogkrém: Fogkefével és fehérítő fogkrémmel szinte bármilyen cipőből kiszedheted a koszt, de utána érdemes egy enyhe vizes áttörlést is csinálni.
Radír: Ne az iskolában használt eszközre gondolj most, hanem a boltokban kapható szennyeződést eltávolító radírokra. Nagyon gyorsan le tudod szedni a textíliákról és a bőrről a különböző szennyeződéseket. Nyugi, még a kávé-, tea- és borfoltokat is eltávolíthatod vele, és ezt bevetheted más tárgyak esetén is – például bútor, padlózat, falfelület.
Fontos, hogy mielőtt bármelyik tisztítási módszert is választod, szedd ki a fűzőket, hogy könnyen odaférj minden rejtett részlethez. Ütögesd össze a talpakat, hogy a nagyobb sárdarabok lejöjjenek róla. Utána egy száraz fogkefével dörzsöld át az egész cipőt, és csak ezután jöjjön a vizes rész.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!