Egy jól berendezett, modern fürdőszoba nagyban hozzájárulhat a lakás értékének növeléséhez: vannak azonban olyan dekorhibák, amikkel a lakberendezők szerint teljesen tönkre lehet tenni a fürdőszoba esztétikáját.
A fürdőszoba a lakás egyik legtöbbet használt pontja, melynek modern, jól berendezett tere nemcsak esztétikailag, hanem pénzügyileg is növelheti az otthonunk értékét. A berendezés során érdemes tehát a legtöbbet kihozni ebből a helyiségből: néhány egyszerű praktikával már könnyen lehet egy kis luxust csempészni a fürdőszobába – vannak azonban olyan dekorhibák is, melyeket érdemes örökre elfelejteni Evan Jones brit lakberendező szerint.
A fürdőszoba berendezésének első szabálya az, hogy a illemhely soha ne az ajtóval szemben, hanem a lehető legnagyobb takarásban helyezkedjen el! Nem árt ügyelni arra is, hogy a vécékagyló előtt és mellett is legyen elegendő hely a mozgásra – még akkor is, ha bidét egyáltalán nem szereltetünk fel.
Érdemes a fürdőszoba ajtó mellé, esetleg egy szélső, harmadik falra tenni a mosdót, mert a tapasztalatok szerint senki sem akar olyan fürdőszobát, amibe benyitva egy vécékagylót lát először.
A falszín kiválasztásánál nemcsak a saját preferenciákra, hanem az jó ízlésre is érdemes hagyatkozni a Evan Jones lakberendező szerint. A feltűnő, erőteljes színkombinációk például pont úgy leronthatják a fürdőszoba megjelenését, mint a különböző textúrájú csempék és falfelületek párosítása.
A zavaros összkép elkerülése végett érdemes 90%-ban természetes tónusú és legfeljebb 10%-ban erős, rikító színt használni a fürdőszobába. A kiegészítők (törölköző, szappantartó) például nyugodtan lehetnek színesek, a többi rész viszont inkább ne!
A rossz világítás minden egyes helyiségben hátrányt jelent, a jó fényviszony viszont a fürdőszobában a legfontosabb, hiszen ez az a szoba, ahol a legtöbbet használjuk a tükröket.
A borotválkozáshoz, a hajszárításhoz és a sminkeléshez fontos, hogy jó fényviszonyok vegyenek körbe minket egy fürdőszobában. Ha ez nem adott, azt mindenképpen helyre kell hozni
– mondja a lakberendező, aki a mennyezeti lámpák sokasága helyett beépített LED-fényekkel rendelkező tükröket és fürdőszobai bútorokat, valamint falra helyezhető, energiatakarékos tükörvilágításokat szokott javasolni a klienseinek.
4. fürdőszobai bútorok hiánya
A zárt, vízhatlan fürdőszoba bútorok Evan Jones lakberendező szerint kötelező elemek minden fürdőszobába: ezekbe a fiókos, polcos garnitúrákba ugyanis minden olyan apróság elrejthető, ami nem ad plusz értéket a helyiség esztétikájához.
Hajszárító, borotva, fogkefe és más tisztálkodási szerek? Ha éppen nem használjuk őket, semmi keresnivalójuk a fürdőkád vagy a zuhanyzó mellett! Ma már csodás szappantartók kaphatók, melyekkel fel lehet dobni a fürdőszobánkat, de ez az egyetlen kivétel
– mondja a lakberendező, aki szerint a rosszul berendezett fürdőszobánál csak a kuplerájos fürdőszoba rosszabb. Ha ugyanis rendezetlenül és előhagyva, tárolóhelyiségek nélkül tartjuk a tisztálkodási szereinket, úgy a legnagyobb precizitással kivitelezett fürdőszobánk is kelhet furcsa, zavaros hatást.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!