Hiszi, hogy a kiváló alapanyag a legfőbb ízesítőnk, és a megfelelően párosított technológiát használva fantasztikusan izgalmas fogásokat alkothatunk. Privát eseményein vendégei az étkezés élményén felül egy teljesen interaktív, edukatív vacsoraestet kapnak. Itt a legtöbb esetben az általa termesztett zöldségek és gyümölcsök kapnak főszerepet.
2010-ben, egyetemi diplomája megszerzése után a frissen induló Nobu Budapest étteremben kezdte szakmai pályafutását Lloyd Roberts és Schreiner Gábor mentorálásával. Későbbi útja Londonba vezetett, ahol a The Arts Club, magas presztízzsel rendelkező éttermében tanulhatott Jean-Luc Mongodin kiváló francia séf mellett. Innen az Egyesült Államokba igazolt Joel Antunes meghívására, ahol közel három évet töltött el sous séf pozícióban. 2016-ban hazaköltözött Magyarországra – a Costes Downtown étteremben, sous séfként 2016 márciusában elnyerte az ország 5. Michelin-csillagát.
Később Magyarország legnagyobb tengeri halkereskedelmi cégénél, a Budaörsi Halpiacnál lett operatív igazgató és kreatív séf. Itt igazán kiélhette gyermekkorában kezdődő megszállottságát a tenger élőlényei iránt. 2020 óta saját cégét vezeti, interaktív és edukatív vacsoraesteket tart. Nagyon fontos számára a tudás átadása, így több helyen is oktat, többek között azon az egyetemen, ahol ő maga is tanult (Budapesti Gazdasági Egyetem). A halak és tenger gyümölcseinek szeretetét egy privát séfiskolában adja tovább a tanulóknak.
„Szerintem a gasztronómia a legösszetettebb művészet az összes közül. Szépsége és különlegessége abban rejlik, hogy minden érzékszervünkre hat: a látvány és tapintás, az ízlelés és szaglás, sőt még a hallás is szerepet játszik a teljes élmény átélésében, egyik művészeti ág sem dolgoztatja meg ilyen mértékben minden érzékszervünket.”
Munkássága egyre inkább a természet tisztelete köré összpontosul. 2500 négyzetméteres kertjében gyümölcsös, zöldségágyások és fűszerkert is található. Minden növényét biodinamikus, permakultúrás szemlélettel, általa beszerzett és ültetett magról nevelte.
A következő évei legfontosabb feladata az lesz, hogy a lehető legkörnyezettudatosabb konyhát tudja képviselni, minimális károsanyag-kibocsátással. Munkáját a zero-waste szemléletre alapozza és kiemelten fókuszál a head-to-tail és farm-to-fork koncepciókra. Kutatja a régen elfeledett újrafelhasználási lehetőségeket minden konyhai hulladék esetében. Azt vallja, hogy mindent képesek vagyunk visszaadni a Földnek, ami jótékony hatással van rá, és meg kell szüntessünk minden olyan hulladéktermelést, amelyet nem tudunk újrahasznosítani.
„Úgy gondolom, mi, akik a gasztronómia területén tevékenykedünk, a legszebb alkotási módot választjuk.”
Facebook
Instagram