Egy új felmérés kiderítette, melyik az a top 5 ország, ahol a leginkább adottak a feltételek ahhoz, hogy sikeres és boldog gyermeket lehessen nevelni!
A gyermeknevelés során nemcsak azokra a dolgokra kell figyelniük a szülőknek, amiket ők tudnak biztosítani a gyermeküknek, hanem arra is, amit az országuk tud kínálni a számukra. Mivel ezzel tisztában az UNICEF, készítettek egy kutatást arról, mely gyerekek élnek a legboldogabban, a legjobb körülmények között a világon, az összesített eredményt pedig nemrég publikálták. Érdekesség, hogy a top 5-ös listából négy ország Európában található, tehát az európai országok élmezőnyben vannak, ha gyermeknevelésről van szó. Következzen is a teljes lista!
A holland gyermekek az egyik legboldogabbak a világon: 10-ből 9 15 éves gyerek 93%-ig meg van elégedve az életével, ami a legmagasabb boldogsági ráta a világon; 80%-uk pedig azt állítja, hogy bizalommal fordul az emberek felé és könnyen barátkozik másokkal. Az ország mindezek mellett az első helyen végzett a gyermekek mentális egészségének megőrzését vizsgáló felmérés, valamint harmadikként az oktatási színvonalat vizsgáló kutatás listáján.
Durva adat következik: Finnországban fele annyi gyermek hal meg évente, mint az Amerikai Egyesült Államokban. Hát nem megdöbbentő? Az UNICEF egyik felmérése szerint ebben az országban a leggyermeközpontúbb az ország működése, a gyermekek számára pedig minden olyan feltételt biztosít az állam, ami egy sikeres és boldog gyermekneveléshez nélkülözhetetlen (kimagasló egészségügy, belbiztonság, zöld környezet, vilászínvonalú oktatás stb.).
Finnország ezenkívül 8 hét fizetett szabadságot és 14 hónap fizetett szülői szabadságot ad, melyet a szülők szabadon oszthatnak meg maguk között. Ezenkívül fizetés nélküli szabadságra is lehet menni a gyermek 3 éves koráig.
Spanyolország az UNICEF besorolása szerint az egyik leggyermekbarátibb ország ha szociális közegről, otkatásról, egészségügyről, valamint fizikai és mentális egészségről van szó. Egy kutatás szerint a gyermekek 81%-a barátkozik könnyen, a tinik között pedig ebben az európai országban a legalacsonyabb az öngyilkosságok aránya.
A szülési szabadság 16 héten át tart a férfiak és a nők számára is, a gyermek 3 éves koráig pedig fizetés nélküli szabadságra mehet minden nő. Ezek a feltételek egyebként minden jogilag is az országban tartozókodó spanyolországi rezidensnek adottak, nemcsak a spanyol állampolgároknak.
Észtország egyike azon kevés országoknak, ahol a lég-és a zajszennyezés mértéke kevesebb, mint szinte bárhol máshol a világon. Több zöldterület található itt, mint az USA-ban, Ausztráliában, Kanadában vagy az Egyesült Királyságban, arról nem is beszélve, hogy azt észt gyerekek nagyon okosak. Egy friss felmérés szerint az ázsiai országok után az észt gyerekek a legokosabbak matematikából, fizikából, kémiából és irodalomból.
Ha pedig ez még nem lenne elég: Észtország 100 nap fizetett szülési szabadságot ad, a szülés után pedig 475 napjuk van arra az édesanyáknak, hogy visszatérjenek a munkába. A gyermek szülése utáni 60 napig ráadásul nemcsak az anya, hanem az apa is szabadságon lehet, tehát a szülés utáni két hónapig egyik szülőnek sem kell dolgoznia.
Az UNICEF 2020-as felmérése szerint a japán gyerekek az első helyen végeznek, ha a fizikai és a mentális egészséget vizsgáljuk. Egy 2022-es kutatás pedig azt állítja, hogy Japán a második olyan ország, ahol az ország működése a gyermekek körül forog: a belbiztonság, a közlekedés, az oktatás és az egészségügy is kiemelkedő, ha a jövő generációjáról van szó. Szintén fontos megemlíteni, hogy a gyermekkori elhízás, a légszennyezés, a gyilkossági kísérletek aránya (100 000-ből 0,2), valamint a gyermekek halálozási rátája itt a legalacsonyabb a világon.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!