A fiatalok is felfedezték, hogy a ChatGPT sok esetben megkönnyítheti a dolgukat.
A Pew Research Center friss felmérése szerint tavaly több mint kétszeresére nőtt azoknak a tizenéveseknek a száma, akik a ChatGPT-t használták a házi feladat elkészítéséhez. A vizsgálat során 13 és 17 év közötti fiatalokat kérdeztek meg.
Az eredmények szerint a ChatGPT népszerűsége abban is rejlik, hogy a diákok egyre jobban megismerik, és kényelmesebben használják a technológiát. A felmérés szerint 2024-ben a tizenévesek mintegy 26%-a használt mesterséges intelligenciával működő chatbotot, hogy segítsen nekik az iskolai feladatok elvégzésében - szemben a 2023-as 13%-kal.
A szakértők szerint a mesterséges intelligencia terjedése megállíthatatlan, így inkább az a kérdés, hogyan lehetne a lehető legjobban kihasználni a modern technológiát. Éppen ezért a ChatGPT házi feladatokhoz való használatánál is érdemes lenne egy határt húzni a szülőknek, valamint a pedagógusoknak is.
A kutatásból kiderült az is, hogy a kamaszok jelenleg leginkább új témák kutatására használják a mesterséges intelligenciát, de sokak szerint esszé írásra nem a legalkalmasabb, valamint a matematikai feladatokkal kapcsolatban is eléggé megoszlanak a vélemények.
Azt hiszem, a nyomás itt kevésbé a diákokon van, és sokkal inkább a tanulmányi intézményeken, hogy valóban megtalálják a módját az új technológiák beépítésének
– mondta Jamie Cohen, a CUNY Queens College médiatudományi tanszékének adjunktusa.
A szakember szerint az szintén fontos, hogy a diákokat megtanítsák a mértékletességre, és ne próbáljanak meg mindent a lehető legegyszerűbb módon megoldani a ChatGPT segítségével.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!