A barátkozás már nem olyan egyszerű, mint régen.
Az alfa generáció a Z generációt követő demográfiai csoport. A generációt többnyire 2010-től kezdve számoljuk és 2025-ig fog tartani. Most egy fontos kutatás született velük kapcsolatban, amelyből kiderült, miért megy nekik nehezebben a barátkozás.
Egy Michiganben található gyermekkórház dolgozói készítettek egy kutatást, amelyben 1031 6-12 éves gyermek szüleit kérdezték meg. Kiderült, hogy minden ötödik szülő azt állította, hogy gyermekének nincsenek vagy nincs elég barátja, míg 90%-uk arról számolt be, hogy gyermekeik szeretnének játszótársat szerezni.
A barátságok jelentős szerepet játszhatnak a gyermekek általános egészségében és fejlődésében, érzelmi jólétében, önbecsülésében és szociális készségeiben
– mondta Sarah Clark, a Mott Poll társigazgatója közleményében.
A vizsgálat során a megkérdezett szülők 21%-a mondta, hogy gyermeke félénk vagy szociálisan esetlen, ami akadályozza a barátkozást. Azonban 18%-uk szerint gyermeküknek „nincs ideje” barátkozni. A szakértők szerint sok gyerek számára stresszes lehet új kapcsolatokat kialakítani.
Lisa Strohman pszichológus a NewsNationnek elmondta, hogy a digitális világban felnövő gyerekek nem tanulják meg a barátkozáshoz szükséges készségeket, és az, hogy a szülők beugranak helyettük, szintén hozzájárul a szociális készségek hiányához. Strohman azt tanácsolja a szülőknek, hogy a saját erős szociális hálójuk kiépítésével teremtsenek példát gyermekeik számára, és adjanak tanácsot nekik, hogyan kezeljék a kihívásokat anélkül, hogy átvennék az irányítást.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!