A gyerekek életét is megnehezítheti az érzelmi stressz.
A gyerekek, akárcsak a felnőttek, átélhetnek érzelmi stresszt, ám sokszor nem képesek megfogalmazni azt, ami bennük van. Emiatt a szülők nehezen ismerik fel, ha probléma merül fel. Most eláruljuk, mik azok a jelek, amiket nem szabad figyelmen kívül hagyni.
Ha egy gyermek szokatlanul ingerlékeny lesz vagy pillanatok alatt változik a hangulata, akkor az jelezheti, hogy valami nincsen rendben. Gyakoriak lehetnek a dühkitörések akár apróságok miatt is. Fontos, hogy a szülők próbáljanak meg beszélgetni a gyerekekkel ilyen esetben, hogy tudják egy támogató háttér van mögöttük, ahol megnyílhatnak.
A lelki problémák testi tüneteket okozhatnak egy idő után, és ez a gyerekeknél is így van. A szorongás és a stressz fizikailag is megnyilvánulhat visszatérő gyomorfájás, fejfájás vagy más panaszok formájában. Ez a probléma leginkább akkor merülhet fel, ha a gyermekek iskolai vagy egyéb más magánéleti ügy miatt szorongást éreznek, de nem tudják kifejezni az érzéseiket.
A gyermekek szintén mutathatják a fáradtság vagy a szomorúság jeleit, ha mentálisan nem érzik jól magukat. Előfordulhat, hogy nehezen kelnek ki az ágyból reggelente vagy már nincs kedvük azokhoz a hobbikhoz, amelyeket korábban nagyon szerettek. Ha hiányzik belőlük a korábbi lelkesedés a mindennapi dolgok iránt, fontos, hogy a szülők próbáljanak segíteni, de ha a problémák elhatalmasodnak, akkor szakértő segítségét is érdemes lehet kérni.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!