Egy tanulmány szerint a szülők már maguk is kiszámíthatják, hogy a gyereküknek mennyire lesz magas az IQ-ja. Mutatjuk, hogyan működik a dolog.
Egy szülő mindig minden körülmények között szereti a gyerekét ez kétségtelen, viszont bármennyire hihetetlen, a lurkók várható intelligenciája már nagyon kicsi korban kiszámolható. Legalábbis ezt állítja a Ruhr Egyetem Bochum (RUB) kutatóinak tanulmánya.
A Dr. Arne Jensen nőgyógyász vezetésével készült vizsgálatban a tudósok 5301 csecsemőn végeztek teszteket, akik közül 571 gyermek koraszülött volt. Az eredmények tanúsága szerint a születési súly és a fejkörtérfogat aránya megjósolhatja a várható pszichomotoros fejlődést. A tanulmányban közétett tézisek szerint a koraszülöttek és a születéskor alacsony súlyú gyerekeknek idegsejtfejlődési zavaraik voltak, ami arra enged következtetni, hogy esetükben alacsonyabb lehet a várható intelligencia magassága.
Persze mindez nem azt jelenti, hogy egy gyermek törvényszerűen kevésbé lesz okos, mint a társai. Hovatovább, a tanulmány vezetője azonban elmagyarázta, a kutatás célja pont az, hogy lehetőség legyen segítséget nyújtani a bizonyos fizikai jellemzőkkel rendelkező csecsemők számára. Dr. Jensen kiemelte, ezek az eredmények lehetővé teszik a korai beavatkozást és az olyan támogatási stratégiák kialakítását, melyek felülírhatják az olyan születéskor jelentkező problémákat, mint például az alacsony testtömeg.
Dr. Jensen állítja, ez nemcsak a gyerekek későbbi oktatási sikereiben játszik óriási szerepet, hanem az egészségi állapotukban is. A kutatás ugyanis kulcsfontosságú lehet abban, hogy a gyermek-serdülőkorban jelentkező mentális zavarokat, úgy mint az ADHD, a depresszió vagy a szorongásos zavarok időben észrevegyék és kezeljék.
Nagyon fontos egyébként kiemelni, hogy az intelligencia fejleszthető. Elsbeth Stern tanuláskutató a Focus Online-nak nyilatkozva elmondta, hogy a gyerekek IQ-jának növelésében sokat segíthet az olvasás (felolvasá), ami elősegíti a nyelvi fejlődést és a koncentrációs képességet, a de a társaikkal való kapcsolódás is támogathatja a kognitív folyamatokat.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!