Nem szokványos desztinációk valakitől, aki tudja, miről beszél.
Lassan, nagyon lassan, de mintha kezdene újraindulni a világ, legalábbis annak koronavírus-szempontból szerencsésebb országai. Nagyon korai lenne még az örömünnep, arra azonban már eljött az idő, hogy fejben elkezdjük tervezgetni következő utazásunkat, vagy utazásainkat, pláne, hogy mindjárt beköszönt a nyár. Hogy az ELLE is adjon ehhez inspirációt, tanácsokat kértünk attól a személytől, aki a legfiatalabbként utazta be a világot. Lexie Alford mindössze 21 éves volt, mire elmondhatta magáról, hogy a világ mind a 196 országában megfordult, teljesítményével pedig a Guinness Rekordok Könyvébe is bekerült. Most ő ajánl desztinációkat azoknak az utazóknak, akik nem félnek eltávolodni a tipikus turistacélpontoktól.
Indonézia“Amikor az emberek Indonéziára gondolnak, mindig ugyanaz a sziget jut eszükbe, amiről bizonyára már mindenki hallott: Balira. Bali egy igazi turistaparadicsom, amire jó oka van: a dzsungelek, teraszos rizsföldek, a vízesések, a szörfözési lehetőségek és persze az alacsony árak bőven elegendőek ahhoz, hogy a világ minden tájáról idevonzzák az embereket. Amiket én a legérdekesebbnek találtam Indonéziában, azok pont a nem szokványos desztinációk: Jáva, Derawan, Szumátra és Új-Guinea is olyan lokációk, ahol lehetetlen kifogyni a jó helyekből és rengeteg lehetőség van elbújni a tömeg elől.”
Equador“Lelkes búvárként és természetrajongóként nem hagyhattam el Equadort anélkül, hogy ne mentem volna el a Galápagos-szigetekre. Sétálni, vagy merülni egyet ezen szigetek körül olyan, mint egy időutazás. A szigeteken találkozhatsz a homokban lustálkodó fókákkal, a kristálytiszta víz alatt pedig akár pörölycápákkal is. A legfrissítőbb része a látogatásnak az, amikor rájössz arra, mennyire fontos Equadornak az, hogy megőrözze ökoszisztémáját. A szabályok itt szigorúak és mindig a környezet védelme az elsődleges. Persze, ahogyan máshol, itt sem tökéletes minden és van még elvégzendő feladat.”
Laosz“Ázsia két leglátogatottabb országa – Thaiföld és Vietnam – közé szorulva Laosz többnyire fel sem tűnik egy átlagos utazónak. Pedig Luangprabang, az ország kulturális fővárosa az utazásom csúcspontja volt. A Mekong folyó partján lévő város tökéletes hely kajakozáshoz és rengeteg vízesés található itt. Ha pedig elég korán kelsz, akkor a narancssárga ruhás szerzetesek néma adománygyűjtő sétáját is megfigyelheted.”
Szamoa“Ez a Csendes-óceán délnyugati részén lévő apró sziget az egyik legkedvesebb emlékem a magányos utazásaim közül. Emlékszem, milyen volt korán felkelni és a buja dzsungel elképesztő vízesései mellett elhaladni, hogy mindenkit megelőzve elsőként érkezzek meg a To Sua Ocean Trench-hez. Lemásztam a csúszós létrán és belecsobbantam a kristálytiszta sós vízbe. Beúszkáltam az ebből nyíló apró barlangokba és felfedeztem, hogy az egyik az óceánhoz vezet. Áztattam magamat a csendben, amíg meg nem törte azt az esőcseppek hangja. Ha a valódi békét és elszigeteltséget keresed, ide kell jönnöd!”
Izland“A Sarkkör peremén fekszik egy túlvilági sziget, ami több tízmillió évvel ezelőtt emelkedett ki az óceánból. Találni fogsz itt mindent a vulkánoktól a hőforrásokig, a lagúnáktól a vastag hótakaróval borított csúcsokig. A naplementék több mint egy órán át tartanak, vízesés pedig minden sziklán akad. A tűz és jég földjeként ismert Izland elképesztően változatos hely – itt éreztem először úgy magamat, minta egy másik bolygón lennék.”
Pakisztán“A pakisztáni látogatástól nagyon féltem, egészen addig a pillanatig, amíg bele nem pecsételtek a határnál az útlevelembe. Mivel az ország még mindig nincs felkészülve a turizmusra, ezért a helyiek még mindig megörülnek a fényképezőgépes turistáknak. További érv Pakisztán mellett, hogy a koronavírus levonulása után kialakult gazdasági helyzetben kimondottan jól jön, ha a szegény országokat támogatjuk odalátogatásunkkal. Utazásom során egyszer csak azok kaptam magam, hogy terepjáróval fedezem fel a Gilgit-Bakisztánnak nevezett északi régiót, ahol többek között a világ legveszélyesebb útja is található. Itt található még a K2 hegycsúcs, ami 8616 méteres magasságával a világ egyik legmagasabb hegye.”
Egyiptom“Nincs még egy olyan hely a világon, aminek ennyire jól megőrzött lenne a történelme, mint Egyiptomnak. Többször eljutottam már ide, de soha nem kaphatok belőle eleget, minden alkalommal újat tanulok. Az ókori Egyiptom történelme már gyerekként lenyűgözött és az, hogy meglátogathattam olyan helyeket, mint a Királyok Völgye, vagy szembenézhettem az igazi múmiákkal az Egyiptomi Múzeumban, olyan volt, mint átlépni a múltba. A Gízai Nagy Piramisok felkeresése kihagyhatatlan program, de az én kedvenc piramisaim kicsit odébb vannak Kairótól.”
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!