Egy mítoszt kapásból szeretnénk eloszlatni: jelentősen nem tudod befolyásolni a haj növekedési sebességét.
Annak dacára sem, hogy a közösségi oldalak tele van mindenféle tippekkel, amik azt ígérik, hogy a hajad már akár pár nap leforgása alatt centiket nőhet. Ez nemes egyszerűséggel nem igaz, már csak azért sem, mert a növekedési sebesség nagyrészt genetikailag meghatározott, emellett pedig a nem, az életkor, a hormonok, valamint az általános egészségi állapot is befolyásolhatja. Ugyanakkor valóban létezik néhány hatékony módszer, amivel serkentheted a hajad növekedését, ezeket szedtük most össze.
A szakértők szerint például a különböző táplálékkiegészítők jól működhetnek, de alapvetően ez is személyekénként változik. Tudományosan egyébként két vitaminról bizonyították, hogy támogatja a hajnövekedést, egész pontosan a D- és E-vitaminról van szó. Ezeket a vitaminokat mindenképpen jó ötlet lehet beépíteni a mindennapokba, hiszen a D-vitamin a vírusos fertőzések kockázatát is csökkenti, javítja az immunválaszokat, enyhíti az autoimmun betegségek tüneteit, továbbá a szívbetegségek kialakulásának esélyét is visszaszorítja. Az E-vitamin pedig alkalmazható fizikai erőnlét javítására, emellett a zsírban oldódó vitamin a sejteket is védi a degenerációtól, öregedéstől, ezáltal szebbé teszi a bőrt, a körmöket és a hajat, valamint a sebgyógyulást is gyorsíthatja.
Ha szeretnéd hosszú távon megőrizni a fejbőröd egészségét, ráadásul hosszú tincsekre vágysz, akkor jó ötlet lehet minimalizálni a hőkezelések rendszerességét. A túl sok hajvasalás, főleg ha nem használsz hővédőt, kárt tehet a fürtjeidben, a hajvégek töredezettek lehetnek, végső soron pedig a növekedés is visszább szorul. Szóval igyekezz kevesebbszer a hajvasaló után nyúlni, illetve ha az egészséges haj a cél, akkor rendszeresen látogass el fodrászhoz, egy-egy egészségügyi vágás ugyanis csodákra képes.
Bármennyire is triviálisan hangzik, de a hajad hosszát az étrended is befolyásolhatja. A hosszú tincsek érdekében (meg egyébként is) próbálj meg odafigyelni arra, hogy mit eszel. A fehérjék, a zöld leveles zöldségek, a diófélék és a hüvelyesek mind az egészséges hajdiéta (és életmód) részét képezik.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!