A nárcizmus felismerhető, ha figyelünk a jelekre.
Rengeteg tanulmány született a nárcizmusról, és arról, hogy miért nehéz a nárcisztikus emberekkel együtt élni. Sok-sok tulajdonság van, amiről már a mindennapi életben is szinte mindenkinek van tudomása velük kapcsolatban, ám van egy fontos jel, amit sokan figyelmen kívül hagynak vagy túl általános, ezért senki sem gondol arra, hogy egy személyiségzavar áll a háttérben. Most eláruljuk, miről van szó!
Van olyan ember az életedben, akinél gyakran ismételgeted ezt a kérdést a fejedben? Beszélsz, beszélsz, de úgy gondolod, hogy a másik ember teljesen figyelmen kívül hagyja? Nos, ez a nárcizmus egyik fontos jele. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy minden ember, aki nem figyel oda a másikra nárcisztikus lenne, de az biztos, hogy egy jellemző tulajdonságuk.
A nárcizmus gyakori kommunikációs mintája a nem figyelés, tehát a nárcisztikusok általában sokat beszélnek és nagyon keveset hallgatnak. Ennek az az oka, hogy a nárcisztikus azt gondolja, hogy mindent jobban tud, ezért miért is hallgatná meg a másik embert? A nárcisztikusok ahelyett, hogy valóban figyelnének, félreteszik vagy lebecsülik mások véleményét. Gyakori szokásuk az is, hogy nem is hagyják, hogy a beszélgetőpartnerük befejezze a mondandóját, mert folyamatosan közbeszólnak.
Ha egy nárcisztikus betéved terápiára, a szakembernek is nehéz lehet ezt a jelet felismerni, ugyanis azokkal az emberekkel, akiket felsőbbrendűnek gondolnak nem így viselkednek. Egy pszichológus vagy párkapcsolati tanácsadó sokszor meglepődik, ha meglátja, hogy a kliense, aki vélhetően nárcisztikusan teljesen másképp bánik a házastársával és a partnerével, ugyanis szinte szóhoz sem hagyja jutni.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!