Kiakad a cukiságmérő
Az elzártságnak sok a hátránya, de előnyei is vannak – amiatt, hogy nem kell naponta ide-oda rohangálnunk, több időnk marad mindenre, és pont az egy helyben maradás miatt egyre kíváncsibbak leszünk más világokra. Ami a kedvünket illeti, az nem mindig rózsás, de egyre több módszert ismerünk, amivel feldobhatjuk magunkat. Otthoni edzés, Zoom buli, viccelődés a saját nyomorunkon. És van itt még valami, köszönhetően a technológiának. A világszerte megtalálható, állatokat figyelő webkamerák. Szépek, érdekesek, viccesek, hosszú távon pedig digitális természetbúvárokká is válhatunk általuk. Mutatunk néhányat, amit érdemes figyelned!
A Wolong Grove live camek A kínai Wolong-völgyi Természetvédelmi Területen találhatók, és panda udvarokat figyelnek. Amikor ott éjszaka van, itt az előző nap legjobb pillanatait nézhetjük. Nagyon sok pandabocs és felnőtt behemót, akik iszonyatosan aranyosak!
Vízilovak, elefántok, oroszlánok, zebrák, zsiráfok, gazellák, leopárdok gyűlnek össze a Mpala Kutatóközpont tavánál Kenyában. Az inni érkező állatok itt találkoznak a krokodilokkal, általában békések, van, hogy összekülönböznek, és közben a természet gyönyörű hangjai szólnak.
Ez a kamera az erdő életét mutatja be nekünk, még hozzá Erdélyben, amit este 6 után érdemes nézni, akkor jönnek elő a farkasok, rókák, vaddisznók és medvék. Utóbbiaknak nevük is van: Balu, Csipás, Beni, Goliath, Bearded, Rozsdás, Málna és Irénke.
Ha nagyon vágysz már egy kutyára, de még nincs, itt nézhetsz egy mamakutyát a pici kölykeivel, akik feketék vagy sárgák és imádni valók. A kutyák a Bergin Egyetem Kinológiai Tanszékén születtek, tehetséges segítő kutyák gyermekeként.
A hínárerdő mélyén egy másik univerzum rejtőzik. Au Anacapa Sziget partvidékén található ez a különleges hely, a Chanell Islands Nemzeti Parkban, tele színes tengeri állatokkal és sok-sok növénnyel.
A Gemencben található, fekete gólyák fészkét figyelő kamerán keresztül sok mindent megtudhatunk erről az egyébként ritkán látható, rejtőzködő, gyönyörű madárról, illetve egy itt költő párról. Most három fiókát nevelnek. Élő link ITT.
A kiskörei Vízlépcsőnél található Hallépcső Közép-Európa legnagyobb ökológiai folyosója, azazhallépcsője. A létesítmény egy közel 1400 méter hosszú csatornával kerüli meg a duzzasztóművet, így biztosít egész évben szabad vándorlási lehetőséget a halak számára a Tisza-tó és a vízlépcső úgynevezett alvízi folyószakasza között. Néha úgy tűnik, mintha ugyanaz a tíz hal úszkálna benne, de alapos megfigyelés után észrevehetünk egyértelműen azonosítható egyedeket is, balint, csukát, harcsát is akár. Élő közvetítés ITT.
A válogatásba szándékosan nem tettünk állatkertben vagy akváriumban található webkamerákat.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!