Michelle Wu az első nő, az első ázsiai származású, és az első olyan ember Boston élén, aki nem a városban született.
Mintegy 54 fehér férfi után az amerikai Boston városának élére egy nőt választottak meg. Michelle Wu több szempontból is rekordernek számít a polgármesteri pozícióban: ő az első nő és az első ázsiai származású politikus, aki betöltheti ezt a titulust, ráadásul az első olyan polgármester, aki nem a városban született. A megválasztása tehát különös jelentőséggel bír, különösen annak fényében, hogy Boston lakosságának több mint felét feketék és színes bőrűek teszik ki.
A demokrata és progresszív Michelle Wu tajvani bevándorlók lányaként született, a Harvard Egyetem jogi karán végzett, és Chicagóból költözött Bostonba. „Sok szempontból nagyon sztereotip ázsiai amerikai lányként nőttem fel – nagyon csendes és tisztelettudó voltam – anélkül, hogy valaha is eszembe jutott volna a politikára vagy a választott tisztségekre gondolni” – nyilatkozta Michelle a Taiwaneseamerican weboldalnak. „Chicagóban születtem, a szüleim éppen csak megérkeztek Tajpejből, hogy apám továbbtanulhasson. Mindent ’jól’ csináltam: zongoráztam, hegedültem, keményen tanultam és ösztöndíjat kaptam. A diploma megszerzése után tanácsadóként dolgoztam, és nagyszerű fizetésem volt. Aztán édesanyám megbetegedett, majd a szüleim elváltak, így rengeteg családi probléma adódott.”
Ekkor, az érettségi után Wu-nak haza kellett mennie, hogy gondoskodjon két fiatalabb nővéréről, ezért ott nyitott egy teázót, hogy megpróbálja összetartani a család darabjait. „Végül lehetőségem nyílt arra, hogy visszamenjek Bostonba a Harvard jogi karára tanulni, magammal hoztam a családomat, és miután némi tapasztalatot szereztem a városházán és Elizabeth Warren szenátor kampányában, úgy döntöttem, indulok a városi tanácsban.”
Így vette kezdetét az az út, ami egészen a bostoni polgármesteri címig vitte Michelle-t. Mint mondja, a politikai szerepvállalás és a választáson való indulás „egy belső motivációtól vezérelve született meg, hogy lebontsam a korlátokat azon családok előtt, amelyek hasonló nehézségeken mennek keresztül, mint amilyeneken az enyém is.”
Útja során a tajvani és amerikai nő identitásának vállalása alapvető fontosságú volt. Saját elmondása szerint kiskorában két nagyon különböző világban élt: otthon az apja nagyon szigorú volt, azt akarta, hogy csak mandarinul beszéljenek és evőpálcikával egyenek, míg az iskolában sok szokása furcsának számított az osztálytársai előtt. „Megtanultam, milyen ételeket hozhatok és milyeneket nem hozhatok az iskolába, hogy ne gúnyoljanak ki. Például imádom a disznófület, de a barátaim azt mondták nekem, hogy ők azt a kutyájuknak adják enni” – részletezte.
Wu az évek során aztán újra felfedezte a multikulturalizmus értékét és erejét, kapcsolatba került latin és fekete családokkal, és sikerült megtalálnia a közös nevezőt a különböző tapasztalatok között. Az ő elképzelése Bostonról egy olyan város, amely valóban befogadó, és amely a már meglévő erőforrásait kihasználva a gyakorlatban is javítja az emberek életét. „Városunk minden szegletéből Boston szólalt meg. Készek vagyunk szembenézni ezzel a pillanattal. Készen állunk arra, hogy egy mindenki számára elérhető Bostonná váljunk” – mondta a győzelme után.
Forrás: Elle
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!