Ha nem szeretnél belekeveredni a nagy karácsonyi vásárlásőrületbe, és egyébként sincs kedved kimozdulni a lakásból, de nagyon kellene egy új ruha a karácsonyi céges buliba, akkor marad a netes vásárlás. De hogy ne kelljen visszaküldeni a csomagot, ismerned kell a következő trükköket.
Sokan vallják azt, hogy az online ruhavásárlás megkönnyíti a saját stílusod kialakítását – hiszen rövid idő alatt több típusú holmi között válogathatsz –, illetve nem kell a próbafülkékben nyomorognod, és nagyjából nulla stresszel jár. Az egyetlen probléma az lehet, ha nem jó a méret, és emiatt vissza kell küldeni a csomagot, ami karácsony előtt még bosszantóbb lehet. Azt nem ígérjük, hogy soha többet küldöd vissza egyetlen ruhádat sem a boltba, de jelentősen kevesebbet fogsz bakizni, ha tudod, mire kell figyelned.
Mi Az első és a legfontosabb a megfelelő méret kiválasztása. Nyilván már jól tudod, hogy 36-os vagy 40-es ruhákat szoktál venni, de ne feledd, hogy a mérettáblázat márkánként eltérő lehet, tehát itt is érhetnek még meglepetések. Érdemes lemérni a pontos méreteidet, és az alapján shoppingolni. Különösen igaz ez a melltartóméretre. Mindig inkább felefelé kerekítsd a számokat, mert a szoros melltartó nem csak kényelmetlen, de borzasztóan egészségtelen is.
A helytelen méret viselése fejfájáshoz, hátfájáshoz és általános testtartási problémákhoz vezethet.
Ez különösen akkor jelent problémát, ha a melltartó túl szűk, mivel ez korlátozhatja a bordakosár és a mellkas mozgását. Nyilván az a legjobb, ha valaki mást kérsz meg a méréssel, de ha te csinálod, akkor igyekezz minél egyenesebben állni, ne szívd be a levegőt és ne húzd be a hasadat. Ha megpróbálod optimalizálni a testtartásodat, akkor nagy eséllyel kényelmes darabokat fogsz rendelni.
A derekadat is meg kell mérned, vagyis a törzsed legvékonyabb részét, és nem feltétlenül azt a részt, ahol begombolod a nadrágot. A női ruházati cikkeknél gyakrabban használják a csípőméretet (így azt is nézd meg), és hiszed vagy sem, a nadrágoknál még bokaszélességre is szükséged lehet. Ha galléros ingeket és blúzokat tervezel vásárolni, a mellbőségen kívül tudnod kell a nyakméretet és az ujjak hosszát is. Még ha nem is minden esetben találkozol olyan ruhadarabokkal, amelyeken feljegyzik ezeket az adatokat, jobb, ha megvan. Ki tudja, mikor lesz rá szükséged?
Ha ezzel megvagy, és korábban még soha nem vásároltál abban az üzletben, nézz utána. Keress rá a termék vagy a cég nevére, valamint a „panasz” vagy „átverés” szavakra. Olvass el néhány vásárlói véleményt a cégről és a termékekről a legkülönfélébb helyeken. Ellenőrizd a bolt visszatérítési szabályzatát is. A webhelynek fel kell tüntetnie, hogy vissza tudod-e küldeni a terméket a teljes visszatérítésért. Mielőtt feladnád a ruhát, tájékozódj arról, hogy ki fizeti a visszaküldés szállítási költségét, és hány napon belül kell intézkedned.
Te vagy az az ember, aki az esetek többségében online shoppingol? Ez nem véletlen! A szakértők azt mondják, hogy az netes vásárlás „összességében sokkal örömtelibb élmény a fizikai shoppingnál, mert kevesebb akadály gördül eléd, nem ér annyi konfliktus, és kevésbé fárasztó tevékenység”. Tulajdonképpen a világhálón akármilyen külsővel, a nap bármely szakaszában is vásárolhatsz, a saját tempód szerint.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!