Több jele is van annak, ha nárcisztikus a főnököd.
Nem könnyű kijönni a nárcisztikus emberekkel, ám ha főnököd maga az, akkor minden napodat megnehezíti ez a probléma. Lássuk, honnan jöhetsz rá, ha ilyen felettesed van.
A nárcisztikus főnökök sokkal felsőbbrendűneknek hiszik magukat, ezért azt gondolják, hogy a korlátozások és a szabályok mindenkire vonatkoznak, kivéve őket. Nem követi a protokollt, figyelmen kívül hagyják a vállalat normákat, ami általában lelkileg is negatívan hat a munkavállalókra.
A nárcisztikus főnökök nem csupán a beosztásuk miatt, de úgy érzik, személyiségük miatt is jogosultak a különleges bánásmódra, amelyben senki más nem részesülhet. Természetesen mindig rekordmagas követelményeket támasztanak az alkalmazottaikkal szemben, ám saját maguk szinte még a minimumot sem hozzák.
Egyáltalán nincs bennük empátia, ezért semmi rosszat nem látnak abban, ahogy másokkal bánnak. Úgy gondolják, hogy a dolgozóik szerencsésnek kell, hogy érezzék magukat, hogy egyáltalán van munkájuk, nem is beszélve arról, hogy ilyen csodálatos vezetővel.
A nárcisztikus főnököket lehetetlen meggyőzni arról, hogy a munka és a magánélet között kell, hogy legyen egyensúly. Azt gondolják, hogy a munkavállalóiknak mindenképpen a munkahelyi feladatokat kell előnyben részesíteniük, és a magánéletük soha nem lesz olyan fontos, mint a cég sikere.
Egy egészséges főnök, beosztott kapcsolatban igenis vannak olyan esetek, amikor a főnöknek el kell számolnia a tetteivel, meg kell magyarázni a döntéseit. A nárcisztikus főnökök azonban azt gondolják, nekik soha, semmire nem kell magyarázatot adniuk.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!