A világhódító falatnyi strandviselet
Egyre rövidebben
Miután 1913-tól nők is indulhattak az Olimpián, Carl Jantzen – a ma is létező Jantzen fürdőruhamárka alapítója – testhezálló kétrészest dobott piacra. Habár ezek a darabok inkább hasonlítottak egy rövidnadrág és póló párosára, még így is óriási botrányt okoztak. Szerencsére a helyzet gyorsan változott, és egy idő után a börtönbüntetéstől sem kellett tartani. Később, a ’30-as, ’40-es években a női szoknyák mellett a fürdőruhák is kurtábbak lettek, és megjelentek a mai bikini előfutárai. Először Jacques Heim rukkolt elő az Atome nevű kétrészessel 1946-ban, de újítását hamar lekörözte Louis Gérard találmánya, aki elsőként nevezte bikininek a legkisebb fürdőruhát. A névválasztást azzal indokolta, hogy strandviselete olyan kirobbanó hatással lesz a férfiakra, mint a Bikini-szigetnél pár nappal korábban végzett kísérleti atomrobbantás az emberiségre.
A bikini meghódítja a világot
Habár nem tévedett sokat, eleinte mégis ellenállásba ütközött. Mivel egyetlen modell sem vállalta a bikini reklámozását, egy francia showgirlt, Micheline Bernardinit küldte Párizs legfelkapottabb strandjára 1947-ben, azonban nem aratott osztatlan sikert. A sorozatos támadásokra agresszív reklámkampánnyal felelt, ami az ’50-es évek végén meghozta gyümölcsét. 1957-ben, a Cannes-i Filmfesztivál ideje alatt Brigitte Bardot bikinit viselt a tengerparton, őt pedig olyan hollywoodi sztárok követték, mint Marilyn Monroe vagy Esther Williams. A darab népszerűségét tovább növelte Bryan Hyland Itsy Bitsy Teenie Weenie Yellow Polka Dot Bikini című slágere. 1962-ben mozifilmben is debütált, Ursula Andress fehér bikinije az első James Bond filmben végérvényesen divatot teremtett. A ’80-as évektől kezdve a világ levetkőzte gátlásait, bikinifazonok tömkelege vált egyre elterjedtebbé, manapság pedig a modellek ahelyett, hogy ellenállnának, azért imádkoznak, hogy ők lehessenek a Victoria’s Secret legújabb arcai.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!