Rengeteg szülő szereti kiposztolni a gyermeke félévi, vagy év végi bizonyítványát.
Sok szülő van, aki nem tudja és nem is szeretné elhallgatni, a gyermeke milyen sikeresen zárta az évet, vagy félévet. Ők gyakran a bizonyítványt is posztolják a Facebookra vagy az Instagramra, hogy az összes ismerős lássa, a gyermekük mennyire jól teljesít az iskolában. A pszichológusoknak azonban megvan a véleménye arról, ez mennyire tesz jót a gyermeknek.
A tanárok szerint egyáltalán nincs jó hatással a gyermekek fejlődésére az, ha a közösségi médiában viszont láthatóak a bizonyítványaik. Ez ugyanis még inkább elszigeteli egymástól a jó tanulókat és a kevésbé jókat, amelyek antiszociális viselkedést eredményezhetnek mind a két félnél.
A jó tanulókkal, és szüleikkel talán nem szimpatizálnak majd annyira a rosszabb tanulók, és azok családjai, mert úgy érzik, dicsekednek, nekik pedig nincs feltétlenül kedvük ezt hallgatni. Pedig lehet, hogyha a jegyeket és a dicséreteket, intőket kihagynák a beszélgetésből, mindenféle osztályzatú gyermek, és akár a szüleik is jól kijönnének, remek kapcsolatokra, életre szóló barátságokra tennének szert.
A gyermekek iskolai teljesítményének kirakatba tétele egyáltalán nincs jó hatással a közösség dinamikájára. Ezek ugyanis olyan konfrontációkat és konfliktusokat okoznak, amelyek teljesen fölöslegesek. Mi több, olyan mentális zavarokat okozhatnak a kevésbé jó tanulóknál, vagy azok szüleinél, esetleg az ő családi dinamikájukban, amelyek nem jelennének meg akkor, ha nem ezzel találkoznának a social médiában.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!