Elképesztő, milyen szigorú szabályokat és előírásokat kell betartaniuk Károly király koronázásán a brit királyi család tagjainak!
A legtöbb ember számára III. Károly király koronázása lesz az első, amit végigkövethetnek: a tavaly elhunyt II. Erzsébet királynő ugyanis 70 éven át uralkodott a monarchiában, 1953-as koronázásának pedig nem sokan lehettek a tanúi a még ma is jelen lévő brit királyi családban. Érthető tehát, hogy a koronázásra készülve majdnem az egész családnak újra kellett olvasnia a brit királyi etikai- és viselkedési kódexet, ami pontosan előírja és megszabja, hogy mit is tehetnek, illetve nem tehetnek pontosan a családtagok Károly király koronázási ceremóniáján.
Bár az emberek csak Károly király koronázásról beszélnek, igazság szerint Kamilla királynét is meg fogják koronázni– igaz, egy sokkal rövidebb és egyszerűbb ceremónia keretén belül. Kamilla királynének kötelező lesz elfogadnia a koronát, ahogyan azt is, hogy a koronázás előtt egy jeruzsálemi szentolajjal legyen megáldva. Az még nem tisztázott, hogy Vilmos hercegnek és Harry hercegnek meg kell-e hajolnia a mostohaanyja előtt, ám mindenesetre erre is nagy az esély.
Miután Károly királyt hivatalosan is megkoronázták, az első családtag, akinek meg kell hajolnia a király előtt nem más lesz, mint a következő trónörökös, tehát maga Vilmos herceg. A történelmi szakértők szerint Vilmos hercegnek ezek után meg kell érintenie a koronát és Károly király jobb arcát is meg kell csókolnia.
Mivel Vilmos herceg és Katalin hercegné elsőszülött fia, a 9 éves György herceg a második jogos trónörökös, így neki is szánnak szerepet a koronázáson. Bár György herceg a kora miatt nem tölthet be semmilyen különleges szerepet, nagy rá az esély, hogy az egyházi misén az édesapja mellett fog állni, így tisztelegve a családi hagyományok előtt.
Katalin hercegné híres a szigorú, ámde gyermekbarát nevelési módszereiről, amire nagy bizonnyal szüksége is lesz a koronázáson: bár Sarolta hercegnő (a harmadik jogos trónörökös) és Lajos herceg (a negyedik jogos trónörökös) csak megfigyelőként fog részt venni Károly király koronázásán, hercegi diadémot nekik is viselniük kell, a viselkedési morálokat pedig már hónapokkal ezelőtt elkezdték nekik tanítani.
A koronázási ceremónia azért is különleges lesz, mert Vilmos herceget még soha nem lehetett hercegi koronában látni, ahogyan Katalin hercegné is csak nagyon különleges alkalmakkor (például a saját esküvőjén) visel diadémot. A koronázás azonban megkívánja, hogy a legközelebbi családtagok és a jövendőbeli trónörökösök hercegi koronát viseljenek, amik azonban jelentősen kissebbek lesznek Károly király és Kamilla királyné koronájánál.
A koronázási ceremónia után minden királyi családtagtól elvárt, hogy megjelenjen és integessen a tömegnek a Buckingham-palota fő erkélyéről – ez viszont nagy valószínűséggel már nem vonatkozik sem Harry hercegre, sem András hercegre. Vilmos herceg és Katalin hercegné viszont egészen biztosan ott lesz a gyermekeikkel együtt, ahogyan Károly király húga, Anna hercegnő és férje Timothy Laurence admirális; valamint Károly király öccse, Eduárd herceg és felesége, Zsófia hercegné is jelen lesz a gyermekeikkel együtt.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!