Szuper csütörtök: két magyar nő is aranyat nyert Tokióban

2021. szeptember 02.

1 perc olvasás

ELLE

arany Tokió Konkoly Zsófia Pap Bianka hátúszás pillangó

Pap Bianka a 100 méteres hátúszást nyerte meg. Egy órával korábban Konkoly Zsófia a 100 méteres pillangóúszás bajnoka lett.

A Vasas 21 éves úszója a magyar küldöttség 13. érmét, egyúttal hatodik aranyát szerezte. Pap Bianka - aki 100 háton világ- és Európa-bajnok, a riói paralimpián pedig második volt - másodszor állhat dobogóra a japán fővárosban, szerdán 400 gyorson ezüstöt nyert.

Az S10-es kategória magyar indulója 1:09.71 perccel a leggyorsabb volt délelőtti előfutamában, illetve összesítésben is, majd az esti döntőben "leúszta" a mezőnyt, végig vezetett, s 1:06.70 perces eredménnyel győzött, több mint két másodperccel megelőzve a második Aurélie Rivard-t.

Egy órával korábban Konkoly Zsófia nyert

Csütörtökön a 100 méteres női pillangóúszást is magyar sportoló nyerte a paralimpián. A 19 éves pécsi versenyző a csütörtök délelőtti előfutamát megnyerte, és 1:07.05 perccel, a legjobb idővel került az esti döntőbe. Ott ötven méternél másodikként fordulva, nagyszerű hajrával, 1:06.55 perces paralimpiai rekorddal győzött.

Konkoly is fantasztikusan teljesít, ezzel az arannyal a harmadik érmét szerezte a japán fővárosban. Korábban 200 vegyesen és 400 gyorson egyformán második volt.

2023.05.07. 2 perc olvasás

Kamilla hercegné könnyfakasztó vallomása: „Tudom, hogy csak tartalék vagyok"
4

2022.07.14. 2 perc olvasás

„Kamilla elhatározta, hogy pokollá teszi Katalin életét” – elképesztő titokra derült fény a királyi családból
5

2023.01.19. 2 perc olvasás

Felrobbant az internet: hihetetlen, mit szúrtak ki Károly király és Vilmos herceg új fotóján

Ezek is érdekelhetnek

Melyik pillangónak nincs párja? Ha 20 másodperc alatt megtalálod, a legintelligensebbek közé tartozol!