A holland miniszterelnök egy korábban megjelent, téves információt cáfolt meg.
A holland királyi család tagjai akár azonos nemű partnerükkel is házasságot köthetnek anélkül, hogy az a trónról való kötelező lemondással járna – jelentette ki Mark Rutte, Hollandia miniszterelnöke. A vezető a korábban az Amalia – De Plicht Roept (Amália – Szólít a kötelesség) című könyvben megjelent információkat és következtetéseket cáfolta meg válaszában.
A könyv azt állítja, hogy a régi törvények látszólag kizárják annak lehetőségét, hogy egy azonos nemű királyi pár trónra léphessen Hollandiában, noha az országban 2001 óta legális a meleg párok házassága.
A holland miniszterelnök a parlamentnek írt levelében kiemelte, azóta, hogy egyik elődje legutóbb a kétezres években foglalkozott a kérdéssel, az idők megváltoztak. „A kormány úgy véli, hogy a trónörökös egy azonos nemű személlyel is házasságot köthet. A kabinet semmi okát nem látja annak, hogy a királynak vagy a trónörökösnek le kellene mondania pusztán azért, mert azonos nemű partnerrel szeretne házasságot kötni.” Ugyanakkor igaz, hogy a királyi házasságok esetében a parlament előzetes jóváhagyására van szükség, és korábban volt már arra példa, hogy a királyi ház tagjai azért mondtak le a trónról, mert nem tűnt valószínűnek, hogy megkapják a parlament áldását a frigyükre.
A szóban forgó kötet Amália hercegnőről, Willem-Alexander király 17 éves örököséről szól, akinek a magánéletéről keveset tudni. Év elején úgy döntött, hogy nem fogadja el az évi 1,6 millió eurós juttatást, amelyre 18 éves korától lenne jogosult, mert „kényelmetlenül érezné magát” tőle.
Forrás: The Guardian
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!