Hajat növeszteni nem is annyira egyszerű.
Egyeseknek mindenféle erőfeszítés nélkül sikerül megnöveszteniük a hajukat, míg mások elakadnak egy ponton, ahonnan nincs tovább. Ha te is mindig hosszú hajról álmodoztál, de hiába minden próbálkozás, akkor most jól figyelj, ugyanis az orvosok szerint ennek bizony jó oka van.
Dr. Ross Kopelman , a Kopelman Hair Restoration hajbeültetési sebésze elmagyarázta, a haj növekedésének kérdése sok embert frusztrál, mert nem értik a hajnövekedésének az alapját. Mint mondja, a növekedés folyamata egy kimondottan összetett dolog, ami 4 szakaszból áll. A haj először az aktív növekedés, az ún. anagén fázison megy keresztül, ami a leghosszabb ideig tartó fázis, egyben a legfontosabb is. Amikor ez a folyamat véget ér, akkor az átmeneti, katagén fázis következik, amikor a szőr növekedése megáll, majd jön a telogén, azaz a pihenés fázisa, amikor a haj felkészül a hullásra. Végül a haj belép az exogén fázisba, amikor is kihullik, így új utat nyit az új haj növekedésének.
A haj folyamatosan ezeket a fázisokat járja körbe, így biztosítva, hogy a régi haj helyébe új kerüljön. Szerencsére minden hajszál saját növekedési ciklus szerint működik, ami megakadályozza, hogy egyszerre hulljon ki az összes hajszál. A hosszú haj kulcsa azonban az anagén fázisban keresendő, a szakértők ugyanis azt mondják, minél hosszabb az anagén fázis, annál hosszabbra növekedhet minden hajszál.
Tehát röviden azok, amiért egyesek hosszú hajat tudnak növeszteni, másik pedig nem az, hogy az anagén fázis hossza jelentős eltér az egyének között.
A fázis időtartama egyébként számos tényezőtől függ, a legjelentősebb a genetika, mivel a DNS az, ami meghatározza a haj hosszát és annak növekedési ütemét – mondta Dr. Zafer Cetinkaya , az EsteNove hajbeültetési sebésze. Az orvos azt is kiemelte, hogy az etnikai hovatartozás is befolyásolhatja a hajnövekedés jellemzőit, például az ázsiai származású embereknek gyakran hosszabb az anagén fázisa, szemben az afrikai vagy kaukázusi személyekkel. A lényeg, ha az anagén fázis rövidebb, akkor a haj gyorsabban éri el a maximális hosszát, így hamarabb ki is hullik. A rövidebb anagén fázissal rendelkezők pedig nem fogják tudni hosszúra megnöveszteni a hajukat, nem számít, milyen gyakran tartanak egészségügyi vágást, vagy mennyire jól ápolják a tincseiket.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!