A hajvágás kapcsán számtalan mítosz kering a köztudatban.
Rendszeresen visszatérő kérdés, hogy vajon a gyakoribb hajvágás tényleg elősegíti-e a haj gyorsabb növekedését. Nos, ez ennél egy kicsit komplexebb folyamat, lássuk csak pontosan, miről is van szó.
A haj növekedése a fejbőr mélyén zajlik, az apró tüszőkben, ahol új hajrostok képződnek. Miután a hajszál áttöri a bőr felszínét élettelen szövetté válik, vagyis nem képes ú sejteket termelni. Éppen ezért a hajvégek vágása nem befolyásolhatja közvetlenül a növekedés sebességét. Ha a vágás hatással lenne a gyökérre, akkor az azt jelenti, hogy az olló valahogy eljutott a fejbőr mélyére, ami nyilvánvalóan lehetetlen.
Bár a hajhossz kizárólag a tüszőben keletkezik, a sérült részek eltávolítása ennek ellenére látványosan javíthat a megjelenésen. Amikor a hajvégek elkezdenek töredezni, akkor a hajszál végigrepedhet a hossza mentén is, a károsodás pedig idővel egyre magasabbra húzódik, a haj pedig vékonyabbnak és ritkábbnak tűnhet. Szóval, ha ezeket a sérült végeket valaki nem vágatja le rendesen, akkor az olyan benyomást kelthet, mintha a haj megállt volna a növésben, de az igazság az, hogy továbbra is növekszik, csak a hossz elvész a törékeny végeken
Szóval, ha megszabadulsz a száraz, töredezett végektől, akkor hajad simábbá és rugalmasabbá válik, a frizurád rendezettebb, élettel telibb hatást kelt majd. A rendszeres hajvágás tehát abban segít, hogy megakadályozza, a sérülés feljebb jusson a szálakon, így segít megőrizni az egészséges hosszt. Ezért tűnhet úgy hosszú távon, mintha gyorsabban növekedne a haj, holott csak kevésbé törik le.
A szakértők szerint a legideálisabb – nők esetében –, ha 2-3 havonta eltávolíttatják a sérült részeket. Ha gyakran használsz valamilyen hőformázót, akkor érdemesebb lehet ennél is gyakrabban vágatni, mivel a meleg levegővel formázott haj hajlamosabb lehet a károsodásra.
(via)
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!