Arra kérik a döntéshozókat, akadályozzák meg, hogy a tálibok helyet kapjanak a világszervezetben.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa előtt állt az újságírók elé afgán nők egy csoportja, hogy arra kérjék a szervezetet, akadályozza meg, hogy az Afganisztánban hatalomra került szélsőséges tálibok helyet kapjanak a világszervezetben – számolt be róla a Reuters.
„Nagyon egyszerű a helyzet. Az ENSZ-nek olyasvalakinek kell odaadnia ezt a helyet, aki tiszteletben tartja mindenki jogait Afganisztánban” – mondta Fawzia Koofi volt afgán politikusnő és béketárgyaló, aki azt is hozzátette, bár sokat beszélnek az afgán nőkről, nem hallgatnak rájuk. „A segély, a pénz, az elismerés mind olyan eszközök, amelyeket a világnak a befogadásra, a nők és mindenkinek a jogainak tiszteletben tartására kellene használni.”
A group of #Afghan women, led by former MP @FawziaKoofi77, during a visit to the #UN's New York headquarters call for blocking the #Taliban from gaining a seat at the world body. pic.twitter.com/CZCEpYKQOn
— Syed Zafar Mehdi (@mehdizafar) October 22, 2021
„Amikor a tálibok elfoglaltál Afganisztánt, azt mondták, engedélyezik a nőknek, hogy újra munkába állhassanak, visszamehessenek az iskolába, de ezt az ígéretüket nem tartották be” – jelentette ki Naheed Fareed volt politikusnő, utalva ezzel azokra a szélsőségesen szigorú szabályokra, amelyeket a talibánok vezettek be az országban.
Az Egyesült Nemzetek Szervezete jelenleg azt mérlegeli, ki képviselje köreikben Afganisztánt. A tálibok dohai szóvivőjüket, Suhail Shaheent jelölték ENSZ-nagykövetnek, míg a volt kormány által kijelölt megbízott, Ghulam Isaczai arra törekszik, hogy megőrizhesse pozícióját a szervezetben. „Az afgán nők és lányok reményeit és álmait ehhez a tanácshoz és világszervezethez kötik, hogy segítsen nekik visszaszerezni a munkához, az utazáshoz és az iskolába járáshoz való jogukat. Erkölcsileg elítélendő lenne, ha nem tennénk semmit és cserben hagynánk őket” – mondta Isaczai az ENSZ Biztonsági Tanácsa előtt, akik csütörtökön a nők, a béke és a biztonság kérdéseit vitatták meg.
Asila Wardak volt diplomata arra sürgette az országokat, hogy gyakoroljanak nyomást a tálibokra, hogy szavak helyett tettekkel bizonyítsák a nők jogainak garantálását, majd hozzátette: „Ha már helyet adunk nekik, azt kössük bizonyos feltételekhez.”
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!