A #MeToo alapítójától a háztartási alkalmazottak ügyének harcosáig
Idén számos színésznő vonult végig a vörös szőnyegen aktivisták kíséretében, amellyel jelentős politikai-társadalmi ügyekre igyekeztek felhívni a figyelmet. A díjátadón találkozhattunk a #MeToo kampány alapítójával és a háztartási alkalmazottak érdekeit képviselő aktivistával is. Lássuk az est elkötelezett párosait!
Meryl Streep Ai-Jen Pooval, A National Domestic Workers Alliance (háztarási alkalmazottak nemzeti szövetsége) igazgatójával karöltve vonult fel a vörös szőnyegen. A szervezet „a háztartási alkalmazottak tiszteletéért és megbecsüléséért, valamint munkajogi védelméért tevékenykedik”.
Meryl Streep így nyilatkozott a vörös szőnyegen: „Úgy vélem, hogy az emberek, most már, tudatában vannak a hatalmi egyenlőtlenségeknek. És ez az egyenlőtlenség az, ami visszaélésekhez vezet. Visszaélésekhez a saját területünkön, a háztartási alkalmazottak munkájában, a katonaságnál, a kongresszusban, mindenhol. Ezen szeretnénk változtatni, és ebben a különleges pillanatban úgy érezzük, hogy ki kell állnunk együtt, egyetlen határozott vonalat alkotva, amely elválasztja a múltat a jelentől.”
Michelle Williams és Tarana Burke a Me Too mozgalomtól együtt jelentek meg a vörös szőnyegen. Burke azért indította el a mozgalmat, hogy „segítséget nyújtson a szexuális erőszakot elszenvedetteknekk, különösképp azoknak a fiatal, színes bőrű nőknek, akik nehéz körülmények között élnek, hogy rátaláljanak a gyógyuláshoz vezető útra”.
Michelle Williams így nyilatkozott: „Azért vagyunk itt, mert Tarana útjára indította ezt a mozgalmat. Évekkel ezelőtt ültette el a magjait, amik azóta nagyra nőttek és lángra kaptak.”
Laura Dern Monica Ramirezzel, az Alianza Nacional de Campesinas (a mezőgazdaságban dolgozó nők nemzeti szövetsége) kuratóriumi elnökével együtt jelent meg a díjátadón.
Ramirez korábban nyílt levelet fogalmazott meg, amely a Time hasábjain jelent meg: "A mezőgazdaságban dolgozó nők ültetik el, szedik le és csomagolják az ételt, ami az asztalunkra kerül, és harcuk a munkahelyi szexuális erőszak ellen nagyon régre nyúlik vissza. Amikor láttuk, hogy mi körvonalazódik Hollywoodban, akkor tagjaink erős késztetést éreztek, hogy üzenjenek a mezőgazdaságban dolgozó nőknek, valamint minden munkahelyi szexuális erőszakot elszenvedő érintettnek, hogy nincsenek egyedül, velük vagyunk, és hogy erőt adva támogatjuk őket a nehéz időkben. Szervezetünknek az is feladata, hogy minden szinten harcoljon a nemek közti egyenlőségért. Harcolunk az egyenlő bérekért, harcolunk a szexuális zaklatás ellen és harcolunk az egyenlőségért.”
Emma Watson elmondása szerint ő és Marai Larasi, az Imkaan igazgatója, már évek óta szoros együttműködésben vannak. Ezért is jelentek meg együtt a vörös szőnyegen.
Az Imkaan „egy olyan szervezet, amely a fekete és etnikai kisebbségekhez tartozó nők és lányok ellen elkövetett erőszak ellen küzd”. Larasi a következőket mondta a vörös szőnyegen: „Van abban valami, amikor a nők Hollywoodban felszólalnak. Tudja, a nők és a lányok ellen elkövetett erőszakot körülveszi a némaság fala… és minden egyes alkalommal, amikor valaki felszólal, akkor azzal repedések keletkeznek ezen a falon. Nem akarunk hierarchiát teremteni azzal, hogy azt mondjuk, a nők Hollywoodban fontosabbak bárki másnál. Azt mondjuk viszont, hogy a nőknek Hollywoodban van lehetőségük arra, hogy felhívják a figyelmet ezekre a témákra, és rávilágítsanak dolgokra – és tulajdonképp ez rendkívül fontos. Ez tehát egy nagyon különleges pillanat. Ez nem a kezdete és nem is a vége a küzdelemnek, hanem egy kritikus pontja annak. Ez egy fantasztikus lehetőség, amelyet a tőlünk telhető legjobb módon próbálunk kihasználni.”
Emma Stone alakította a teniszlegendát, Billie Jean Kinget, a Nemek harca című filmben. A Golden Globe vörös szőnyegén pedig együtt jelentek meg. King híres meccse, melyet Bobby Riggsel vívott, nem csak azt a célt szolgálta, hogy a női teniszjátékosokat is komolyan vegyék, hanem King fontos szerepet játszott abban is, hogy elérjék a női és férfi játékosok egyenlő díjazását a U.S Openen. King megalapította a Women's Sports Foundationt, amelynek „célja, hogy a lánygyermekek részére biztosítják a sporthoz való hozzáférést, akik ez által a jövőben jó vezetőkké válhatnak.”
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!