A skandináv minimalizmus nem a te világod? Mutatjuk, hogy kombinálj színeket és mintákat a modern maximalizmus jegyében!
Az elmúlt években elkezdett be-, pontosabban visszagyűrűzni a divatszcénába a maximalista öltözködés. Míg a 2010-es évek második felében határozottan a minimalista, letisztult stílusok domináltak, mostanság visszataláltak a trendek a látványosabb, játékosabb outfitekhez.
Marta Sierra influenszer például már több mint öt éve népszerűsíti a színes, merészebb szetteket, maximalista mozgalmához pedig egyre többen csatlakoznak online és offline téren is. Ha úgy érzed, te is kipróbálnád akár csak egy-egy nap erejéig ezt az erőteljes és expresszív vonalat, mutatjuk, mely öt alapelv mentén érdemes belekezdened a dologba.
A maximalizmus alapját az erős, vibráló színek adják, amelyek akkor érvényesülnek a legjobban, ha más, élénk árnyalattal együtt viseljük őket. Nyugodtan jöhet a rózsaszín a piroshoz, a kék a zöldhöz, minél erősebb a kontraszt, annál jobb! Sőt, ezesetben akár neon színeket is keverheted föld tónusú, vagy pasztelles darabokkal.
Már bizonyára kiderült számodra, hogy a maximalizmus esetében nem érvényesül a kevesebb néha több mondás. Ennek értelmében jöhetnek a csíkok, a kockák, sőt az virág és állatminták – akár egyetlen szetten belül is. Azt tanácsoljuk, egyszerre azért csak maximum kettő motívumot keverj, hogy elkerüld a teljesen kaotikus összhatást. A legjobb, ha ezek például apró kiegészítőkön harmonizálnak: ilyen lehet egy pöttyös hajcsatthoz egy pöttyös szoknyát vagy táskát választani. Ugyanez a tanács érvényes az anyag használatra is, legyen szó csipkéről, bársonyról vagy műbőrről.
Elérkeztünk az utóbbi évek egyik kedvenc divattrükkjéhez: a ruhák rétegzéséhez! Egyszerű és nagyszerű módja annak, hogy egy szimplább outfitet sokkal érdekesebbé és izgalmasabbá varázsolj. Egy pólóra húzott egyberuha például extra színt vihet a szettedbe és különlegesebb sziluettet is ad, mintha csak magában viselnéd a ruhadarabot. Ha rétegeznél, az ingek lehetnek a legnagyobb jolly jokereid: szinte bármi alatt vagy felett jól mutat, akár kardigánként vagy lazán megkötve, boleróként is hordhatod őket. A mellények és fűzők szintén szuper layering-darabok, amikkel még egy alap szettet is drámaivá varázsolhatsz.
A maximalizmusban nem csak a színeket és mintákat, hanem különböző trendeket is bátran keverhetsz egymással. Egy vintage farmer remekül mutathat egy modern, bohókás felsővel, de egy klasszikus, retro fazonú blúzt is könnyedén felfrissíthetsz, ha flitteres szoknyával vagy farmersorttal párosítod.
Az utolsó, egyben talán legfontosabb pont: egy maximalista szettben minden egyes ruhadarab reflektálhat rád és a személyiségedre. Az csak egy dolog, hogy valószínűleg nem fog szembejönni veled az utcán még egy ugyanilyen outfit, de az érdeklődési körödet, egyéniségedet is sokkal erőteljesebben megmutathatod így: egy zenekaros póló, egy élénk színű virágmintás táska vagy bármilyen személyes elem tökéletes eszköz lehet arra, hogy a szetted igazán rólad szóljon. Ha szabadjára engeded a kreativitásod, igazán egyedi és önazonos megjelenést kreálhatsz.
A modern maximalizmus amilyen látványos, olyan egyszerű műfaj. Persze a közhiedelemmel ellentétben jóval több rejlik mögötte, mint hogy szimplán magadra kapnál néhány véletlenszerű ruhadarabot: a jól megkomponált szettekben minden egyes darab tudatosan és stratégikusan van beépítve, hogy együtt erőteljes hatást keltsenek. Valójában egy önkifejezési forma ez, amely visszacsempészi a mindennapokba a gyermeki játékosságot. Talán az iroda vagy egy állásinterjú nem a legjobb terep a gyakorlásra, de a nyár közeledtével egy fesztiválon vagy egy szabadtéri programon bátran kísérletezhetsz vele.
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!