Nem véletlen, hogy most mindenki a 35 éves ausztrál színésznőről és elképesztő ruháiról beszél!
Február 12-én mutatják be a magyar-, másnap pedig a nemzetközi mozik az Üvöltő szelek című Emily Brönte regény legújabb filmváltozatát. A rendezői székben az egyedi stílusáról és megközelítéseiről is ismert Emerald Fennell ül, aki többször hangsúlyozta, sokadik adaptáció helyett inkább egy alternatív verzióját készíti el az 1800-as évek elején játszódó, kultklasszik szerelmes történetnek, Margot Robbie-val és Jacob Elordival a főszerepben.
Napjaink egyik legsikeresebb színészének és színésznőjének leszerződtetése már önmagában garantálta, hogy hatalmas érdeklődés fogja övezni a romantikus dráma premierjeit és sajtóturnéját, ám arra valószínűleg senki sem számított, hogy ezeknek az alkalmaknak köszönhetjük majd 2026 első, gyakorlatilag fenomenonná váló trendjét: Margot Robbie method dressingjével felforgatta a divatvilágot, amiért csak imádni lehet őt!
Margot Robbie és stílusa valódi pálforduláson ment keresztül az elmúlt években: mint ismert, a színésznő 2018 és 2022 között egy Chanel-együttműködés miatt a legtöbb eseményre, ahová hivatalos volt, a francia luxusmárka kreálmányaiban érkezett. Bár egy ilyen szerződés megvalósult álomnak hangozhat, több szaklap és rajongói sem voltak elájulva Robbie akkortájt viselt szettjeitől: talán csak a Karl Lagerfeld halálát követő „káosznak” tudható be, de öltözékeit többnyire dobozszerű szabásvonalak, visszafogott színek és egyszerű formák jellemezték, amelyek inkább elnyomták őt, semmint kiemelték volna. Szinte minden megjelenése elszalasztott lehetőségnek tűnt arra, hogy a Chanel hangsúlyozza a színésznő nőies testalkatát, finom vonásait és természetes báját.
Aztán a Barbie PR-turnéja alatt minden egy csettintésre változott meg: a színésznőt immáron egyedi Versace és Schiapparelli ruhákba, élénk árnyalatokba, vidám, fiatalos sziluettekbe öltöztették, ez az extra feminin vonal pedig nem csak csodásan állt neki, de tökéletes összhangba is volt a reklámozott filmmel. Margot rálépett a method dressing ösvényére, ami mostanra egy sugárúttá szélesedett ki a számára.
Maga Emerald Fennell is lazán értelmezte az 1800-es évek divatját új filmjében: az Üvöltő szelekben látott szettek, akárcsak a Bridgerton család esetében, bár nem kifejezetten korhűek, mégis egyértelműen reflektálnak az adott időszakra, közben pedig elképesztően látványosak. A szabadabb anyag- és forma használat, valamint a kora-viktoriánus stílus találkozása egészen különleges végeredményt alkot majd a nagyvásznon, ennek esszenciáját pedig úgy tűnik, Margot Robbie és csapata is elvitték magukkal.
Amikor az első, január 27-ei sajtótájékoztatón megjelent a színésznő egy klasszikus gótikus jegyekkel készült, harangujjú, szögletes nyakkivágású Roberto Cavalli miniruhában, egy emberként kapta fel rá a fejét a divatvilág, pedig akkor még nem is sejthettük, hogy ez csak a bemelegítés!
Stylista, Andrew Mukamal gyakorlatilag úgy válogatja össze a színésznő öltözeteit, mintha még mindig a forgatásra, nem pedig a vörös szőnyegre indulna, így a divatrajongók számára valódi adrenalinbombával ért fel az elmúlt pár hét, azon izgulva, milyen extra új szettben lép majd legközelebb a publikum elé. Ez az 1992-es John Galliano kabát például rögtön sokak kedvencé vált.
Öltözékei legfőbb védjegyei a nőies formák, például az abroncsos szoknya, néha egészen avante garde módon értelmezve, vagy a corset-, azaz fűző használata, amely nem csak az éra egyik alapdarabja, de tökéletesen ki is emeli a színésznő karcsú derekát.
Az anyaghasználatot illetően gyakran megjelenik szettjeiben a bársony, a műbőr és természetesen a csipke is, míg színek terén főleg a fekete, valamint a fehér és a vörös dominálnak, de láttunk már rajta finom zöldet és rózsaszínt is.
Nemcsak a ruhák, de a kiegészítők is rendkívül fontosak Margot outfitjeiben: a choker nyakláncok szinte elengedhetetlen kellékek más, hangsúlyos ékszerek mellett, de a különleges csizmákat, magassarkúkat, illetve harisnyákat, térdzoknikat is láthattunk már rajta.
A legjobb pedig, hogy nem nem csak felszínesen végzik a munkát csapatával: még akkor is maradnak ezen a stílusvonalon, ha a színésznőnek csak egy rádióinterjúja van – ezt nevezzük igazi elhivatottságnak!
Az általad megtekinteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek az Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használj szűrőprogramot!